İngiliz Yatırımcılar Tekirdağ’da

İngiliz Yatırımcılar Tekirdağ’da
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2341
Trakya Kalkınma Ajansı İngiliz Guttridge Firması yetkililerini ağırladı.

Çorlu’da yatırım yapmak isteyen firma yetkililerine Planlama Uzmanı Ahmet Taner Aydın, Yatırım Uzmanı Nihan Kaya ve Tuğrul Kaan Asan tarafından Türkiye, Trakya, Ajans faaliyetleri, Tekirdağ ve Çorlu’daki yatırım ortamı hakkında sunum yapıldı. Yatırımcılar, Türkgücü ve Velimeşe OSB ve Avrupa Serbest Bölge’deki yetkililerle de görüşme fırsatı buldu. Bir yıl içinde yatırıma başlamayı düşünen firma yetkilileri ile tekrar görüşülmek üzere toplantı sonlandırıldı. 

Guttridge firması İngiltere’de faaliyet gösteriyor ve 50 yıldır bantlı taşıma sistemleri, dökme malzeme konusunda üretim yapıyor.

 

FOTOĞRAFLAR

İngiliz Yatırımcılar Tekirdağ’da

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...