Notalar Ümitleri Olacak

Notalar Ümitleri Olacak
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2032
Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje ile işsiz ve sosyal güvencesi olmayan 25 gence keman kursu verildi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan kapanış toplantısına Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çakmak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhami Öztürk ve davetliler katıldı. Toplantı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra projenin eğitmeni Saygın Tekergönül projeyi anlatan bir sunum yaptı. Program Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Uğur Okuş ve Kaymakam Kemal Yıldız’ın konuşmasının ardından proje kapsamında keman kursu alan 25 kursiyer sertifikalarını aldı.

 Uzunköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün “ Özel İhtimam Gerektiren Kesimlerin İstihdamına Yönelik Keman Kursu Açılması Projesi”,  ilçe merkezinde ikamet eden dezavantajlı grupların sosyal ve kültürel hayata aktif olarak katılmalarına, bu grupların niteliklerinin yükseltilmesiyle istihdam olanaklarının artırılmasına, ilçede ikamet eden gençler başta olmak üzere toplumsal entegrasyon sorunuyla karşı karşıya bulunan kesimlere yönelik olarak, bu kesimlerin meslek seçiminde yönlendirilmesi amacıyla mesleki rehberlik ve danışma merkezi kurulmasına, buna bağlı olarak bu kesimlerin ekonomik koşullarının iyileştirilmesine ve toplumsal entegrasyonun artırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Proje kapsamında işsiz ve sosyal güvencesi olmayan 25 gence keman eğitimi verildi ve kursu başarıyla bitiren kursiyerlere AB ülkelerinde de geçerliliği bulunan sertifikalar verildi. Proje ile bundan sonra da bölgedeki işsiz gençlere hizmet verecek olan bir Mesleki Rehberlik ve Danışma Birimi de kuruldu. Toplam bütçesi 33.350 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

 

FOTOĞRAFLAR

Notalar Ümitleri OlacakNotalar Ümitleri OlacakNotalar Ümitleri Olacak

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...