Notalar Ümitleri Olacak

Notalar Ümitleri Olacak
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2321
Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje ile işsiz ve sosyal güvencesi olmayan 25 gence keman kursu verildi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan kapanış toplantısına Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çakmak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhami Öztürk ve davetliler katıldı. Toplantı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra projenin eğitmeni Saygın Tekergönül projeyi anlatan bir sunum yaptı. Program Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Uğur Okuş ve Kaymakam Kemal Yıldız’ın konuşmasının ardından proje kapsamında keman kursu alan 25 kursiyer sertifikalarını aldı.

 Uzunköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün “ Özel İhtimam Gerektiren Kesimlerin İstihdamına Yönelik Keman Kursu Açılması Projesi”,  ilçe merkezinde ikamet eden dezavantajlı grupların sosyal ve kültürel hayata aktif olarak katılmalarına, bu grupların niteliklerinin yükseltilmesiyle istihdam olanaklarının artırılmasına, ilçede ikamet eden gençler başta olmak üzere toplumsal entegrasyon sorunuyla karşı karşıya bulunan kesimlere yönelik olarak, bu kesimlerin meslek seçiminde yönlendirilmesi amacıyla mesleki rehberlik ve danışma merkezi kurulmasına, buna bağlı olarak bu kesimlerin ekonomik koşullarının iyileştirilmesine ve toplumsal entegrasyonun artırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Proje kapsamında işsiz ve sosyal güvencesi olmayan 25 gence keman eğitimi verildi ve kursu başarıyla bitiren kursiyerlere AB ülkelerinde de geçerliliği bulunan sertifikalar verildi. Proje ile bundan sonra da bölgedeki işsiz gençlere hizmet verecek olan bir Mesleki Rehberlik ve Danışma Birimi de kuruldu. Toplam bütçesi 33.350 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı.

 

FOTOĞRAFLAR

Notalar Ümitleri OlacakNotalar Ümitleri OlacakNotalar Ümitleri Olacak
  Yükleniyor...