TRAKYAKA, Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne Üye Oldu

TRAKYAKA, Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne Üye Oldu
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2251
T.C. Trakya Kalkınma Ajansı, 162 farklı ülkeden 244 ulusal ve yerel yatırım-tanıtım ajansının üye olduğu Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne (WAIPA) üye oldu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, ''WAIPA, Dünya’da Yatırım Tanıtım Ajansları (YTA) için sunduğu network fırsatlarının yanı sıra kapasite geliştirme ve yatırım tanıtımı alanında iyi örnekleri birbirlerine aktarabilecekleri bir forum görevi görmekte, aynı zamanda küresel ve bölgesel düzeyde yatırım-tanıtım ajansları arası işbirliğinin geliştirilmesi ve yatırım çekme konusundaki deneyim aktarımını kolaylaştırmak amacını taşımaktadır. Ajansın İstanbul’a taşınması ile İstanbul’un merkezi konumu değerlendirilecektir. Ayrıca Türk yatırımcılarımızın farklı ülkelerde yapmayı planladığı yatırımlarını koordine etmek için de bulunmaz bir fırsat teşkil edecektir. Yatırımcılarımız yatırım yapmak istedikleri ülkelerin yatırım ajanslarına ilk elden ulaşabilecek ve taleplerine doğrudan cevap alabilecekler. '' denildi.

Birliğin Merkezi İstanbul’a Taşınacak

Ocak ayında Güney Afrika'da yapılan seçimle Dünya Yatırım Ajansları Birliği'nin (WAIPA) yönetimine gelen Türkiye, ikinci hedefine de ulaştı. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı başkanlığında İstanbul'da gerçekleşen WAIPA Genel Kurulu'nda, oylama sonucunda, birliğin 20 yıllık merkezinin Cenevre'den İstanbul'a taşınması kararı alındı. Karara istinaden altyapı hazırlıklarının tamamlanmasıyla birlikte merkez fiziksel olarak Ocak 2015 döneminde İstanbul'da faaliyetlerini sürdürmeye başlayacak. Dünya finans merkezi olma konusunda önemli adımlar atan İstanbul, bu stratejiye hizmet edecek önemli bir yatırım organizasyonunu bünyesine katmış oldu.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne Üye Oldu

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...