TRAKYAKA, Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne Üye Oldu

TRAKYAKA, Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne Üye Oldu
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2117
T.C. Trakya Kalkınma Ajansı, 162 farklı ülkeden 244 ulusal ve yerel yatırım-tanıtım ajansının üye olduğu Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne (WAIPA) üye oldu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, ''WAIPA, Dünya’da Yatırım Tanıtım Ajansları (YTA) için sunduğu network fırsatlarının yanı sıra kapasite geliştirme ve yatırım tanıtımı alanında iyi örnekleri birbirlerine aktarabilecekleri bir forum görevi görmekte, aynı zamanda küresel ve bölgesel düzeyde yatırım-tanıtım ajansları arası işbirliğinin geliştirilmesi ve yatırım çekme konusundaki deneyim aktarımını kolaylaştırmak amacını taşımaktadır. Ajansın İstanbul’a taşınması ile İstanbul’un merkezi konumu değerlendirilecektir. Ayrıca Türk yatırımcılarımızın farklı ülkelerde yapmayı planladığı yatırımlarını koordine etmek için de bulunmaz bir fırsat teşkil edecektir. Yatırımcılarımız yatırım yapmak istedikleri ülkelerin yatırım ajanslarına ilk elden ulaşabilecek ve taleplerine doğrudan cevap alabilecekler. '' denildi.

Birliğin Merkezi İstanbul’a Taşınacak

Ocak ayında Güney Afrika'da yapılan seçimle Dünya Yatırım Ajansları Birliği'nin (WAIPA) yönetimine gelen Türkiye, ikinci hedefine de ulaştı. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı başkanlığında İstanbul'da gerçekleşen WAIPA Genel Kurulu'nda, oylama sonucunda, birliğin 20 yıllık merkezinin Cenevre'den İstanbul'a taşınması kararı alındı. Karara istinaden altyapı hazırlıklarının tamamlanmasıyla birlikte merkez fiziksel olarak Ocak 2015 döneminde İstanbul'da faaliyetlerini sürdürmeye başlayacak. Dünya finans merkezi olma konusunda önemli adımlar atan İstanbul, bu stratejiye hizmet edecek önemli bir yatırım organizasyonunu bünyesine katmış oldu.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği’ne Üye Oldu
  Yükleniyor...