Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi

Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 6045
Plevne İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nce hazırlanan Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yaparak, Keşfederek, Oynayarak Öğreniyorum” projesi kapsamında gerçekleştirilen Okul Öncesi Öğrenme Merkezi’nin açılışı Edirne’de yapıldı.

Plevne İlkokulu’nda yapılan açılışa Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, davetliler, öğretmenler ve veliler katıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan program, projenin tanıtımı ile devam etti. Öğrenme Merkezi’nin açılışından sonra Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Elif Ulusoy okul öncesi eğitimde yapılan son değişiklikleri içeren bir sunum yaptı. Program Doç. Dr. Emine Ahmetoğlu’nun Montessori eğitim yaklaşımı ile ilgili yaptığı sunum ile sona erdi.

Yaparak, Keşfederek, Oynayarak Öğreniyorum Projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2012-2013 Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Plevne İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlandı.  Ana amacı okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamaları kullanarak, hizmet kalitesini arttırmak ve hizmet erişimini kolaylaştırmak olan proje kapsamında bir Öğrenme Merkezi kuruldu.  Bu merkezin Montessori eğitim yöntemi ve çoklu zeka alanlarına göre çocuklar tarafından özgürce kullanılması, onların fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine destek olması bekleniyor. Merkez, yeni okul öncesi eğitim programına uygun 6 öğrenme merkezinden oluşan bir eğitim alanına sahip. Proje ile oluşturulan Öğrenme Merkezi’nden Plevne İlköğretim Okulu Ana Sınıfı’nda eğitim gören 100 öğrenci ve Fatih Mahallesi’ndeki ana okullarında eğitim gören 100 öğrenci yararlanacak. Toplam bütçesi 236.579 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı; kalan %10’luk kısım ise Edirne İl Özel İdaresi tarafından karşılanırken yaklaşık 30.000 TL tutan inşaat ve diğer yapı giderleri Plevne İlköğretim Okulu Aile Birliği’nce finanse edildi.   

FOTOĞRAFLAR

Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...