Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi

Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 6501
Plevne İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nce hazırlanan Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yaparak, Keşfederek, Oynayarak Öğreniyorum” projesi kapsamında gerçekleştirilen Okul Öncesi Öğrenme Merkezi’nin açılışı Edirne’de yapıldı.

Plevne İlkokulu’nda yapılan açılışa Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, davetliler, öğretmenler ve veliler katıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan program, projenin tanıtımı ile devam etti. Öğrenme Merkezi’nin açılışından sonra Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Elif Ulusoy okul öncesi eğitimde yapılan son değişiklikleri içeren bir sunum yaptı. Program Doç. Dr. Emine Ahmetoğlu’nun Montessori eğitim yaklaşımı ile ilgili yaptığı sunum ile sona erdi.

Yaparak, Keşfederek, Oynayarak Öğreniyorum Projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2012-2013 Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Plevne İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlandı.  Ana amacı okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamaları kullanarak, hizmet kalitesini arttırmak ve hizmet erişimini kolaylaştırmak olan proje kapsamında bir Öğrenme Merkezi kuruldu.  Bu merkezin Montessori eğitim yöntemi ve çoklu zeka alanlarına göre çocuklar tarafından özgürce kullanılması, onların fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine destek olması bekleniyor. Merkez, yeni okul öncesi eğitim programına uygun 6 öğrenme merkezinden oluşan bir eğitim alanına sahip. Proje ile oluşturulan Öğrenme Merkezi’nden Plevne İlköğretim Okulu Ana Sınıfı’nda eğitim gören 100 öğrenci ve Fatih Mahallesi’ndeki ana okullarında eğitim gören 100 öğrenci yararlanacak. Toplam bütçesi 236.579 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı; kalan %10’luk kısım ise Edirne İl Özel İdaresi tarafından karşılanırken yaklaşık 30.000 TL tutan inşaat ve diğer yapı giderleri Plevne İlköğretim Okulu Aile Birliği’nce finanse edildi.   

FOTOĞRAFLAR

Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...