Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi

Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 6298
Plevne İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nce hazırlanan Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yaparak, Keşfederek, Oynayarak Öğreniyorum” projesi kapsamında gerçekleştirilen Okul Öncesi Öğrenme Merkezi’nin açılışı Edirne’de yapıldı.

Plevne İlkokulu’nda yapılan açılışa Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, davetliler, öğretmenler ve veliler katıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan program, projenin tanıtımı ile devam etti. Öğrenme Merkezi’nin açılışından sonra Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Elif Ulusoy okul öncesi eğitimde yapılan son değişiklikleri içeren bir sunum yaptı. Program Doç. Dr. Emine Ahmetoğlu’nun Montessori eğitim yaklaşımı ile ilgili yaptığı sunum ile sona erdi.

Yaparak, Keşfederek, Oynayarak Öğreniyorum Projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2012-2013 Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Plevne İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlandı.  Ana amacı okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamaları kullanarak, hizmet kalitesini arttırmak ve hizmet erişimini kolaylaştırmak olan proje kapsamında bir Öğrenme Merkezi kuruldu.  Bu merkezin Montessori eğitim yöntemi ve çoklu zeka alanlarına göre çocuklar tarafından özgürce kullanılması, onların fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine destek olması bekleniyor. Merkez, yeni okul öncesi eğitim programına uygun 6 öğrenme merkezinden oluşan bir eğitim alanına sahip. Proje ile oluşturulan Öğrenme Merkezi’nden Plevne İlköğretim Okulu Ana Sınıfı’nda eğitim gören 100 öğrenci ve Fatih Mahallesi’ndeki ana okullarında eğitim gören 100 öğrenci yararlanacak. Toplam bütçesi 236.579 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı; kalan %10’luk kısım ise Edirne İl Özel İdaresi tarafından karşılanırken yaklaşık 30.000 TL tutan inşaat ve diğer yapı giderleri Plevne İlköğretim Okulu Aile Birliği’nce finanse edildi.   

FOTOĞRAFLAR

Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi Edirne, Okul Öncesi Eğitimde Altyapısını Güncelledi
  Yükleniyor...