Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2640
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Balabancık Ortaokulu tarafından yürütülen ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi sona erdi.

Balabancık Ortaokulu sinema ve tiyatro salonunda gerçekleştirilen kapanış toplantısına Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Ünlü, Balabancık Ortaokulu Müdürü Ahmet Nazif Balcı, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Salim Çavuş, öğretmenler, öğrenciler ve Balabancık halkı katıldı. Okul Müdürü Balcı’nın konuşmasının ardından toplantı okul öğrencilerinin keyifli gösterileriyle devam etti. Proje faaliyetleri içerisinde yer alan geleneksel sanatlar kursu kapsamında kursiyerlerin ebru, hat, tezhip ve keçe kurslarında yapmış olduğu çalışmalar sergilendi.

Projeyle Balabancık Ortaokulu bünyesinde sinema, tiyatro izlenebilecek, sempozyum, eğitim gibi etkinliklerde kullanılabilecek, el emeği ürünlerin sergilenebileceği sinema ve sergi salonu hazırlandı. Öğrenciler ve velilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği geleneksel sanatlar kursu açıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın %90’ını finanse ettiği ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi, Balabancık ve çevresinde yaşayan vatandaş ve öğrencilerin sistematik bir program çerçevesinde kişisel gelişimlerini destekleyerek sosyal mekân ve aktivitelere erişimlerini sağlama hedefine ulaşmış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu
  Yükleniyor...