Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2801
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Balabancık Ortaokulu tarafından yürütülen ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi sona erdi.

Balabancık Ortaokulu sinema ve tiyatro salonunda gerçekleştirilen kapanış toplantısına Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Ünlü, Balabancık Ortaokulu Müdürü Ahmet Nazif Balcı, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Salim Çavuş, öğretmenler, öğrenciler ve Balabancık halkı katıldı. Okul Müdürü Balcı’nın konuşmasının ardından toplantı okul öğrencilerinin keyifli gösterileriyle devam etti. Proje faaliyetleri içerisinde yer alan geleneksel sanatlar kursu kapsamında kursiyerlerin ebru, hat, tezhip ve keçe kurslarında yapmış olduğu çalışmalar sergilendi.

Projeyle Balabancık Ortaokulu bünyesinde sinema, tiyatro izlenebilecek, sempozyum, eğitim gibi etkinliklerde kullanılabilecek, el emeği ürünlerin sergilenebileceği sinema ve sergi salonu hazırlandı. Öğrenciler ve velilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği geleneksel sanatlar kursu açıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın %90’ını finanse ettiği ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi, Balabancık ve çevresinde yaşayan vatandaş ve öğrencilerin sistematik bir program çerçevesinde kişisel gelişimlerini destekleyerek sosyal mekân ve aktivitelere erişimlerini sağlama hedefine ulaşmış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...