Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2551
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Balabancık Ortaokulu tarafından yürütülen ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi sona erdi.

Balabancık Ortaokulu sinema ve tiyatro salonunda gerçekleştirilen kapanış toplantısına Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Ünlü, Balabancık Ortaokulu Müdürü Ahmet Nazif Balcı, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Salim Çavuş, öğretmenler, öğrenciler ve Balabancık halkı katıldı. Okul Müdürü Balcı’nın konuşmasının ardından toplantı okul öğrencilerinin keyifli gösterileriyle devam etti. Proje faaliyetleri içerisinde yer alan geleneksel sanatlar kursu kapsamında kursiyerlerin ebru, hat, tezhip ve keçe kurslarında yapmış olduğu çalışmalar sergilendi.

Projeyle Balabancık Ortaokulu bünyesinde sinema, tiyatro izlenebilecek, sempozyum, eğitim gibi etkinliklerde kullanılabilecek, el emeği ürünlerin sergilenebileceği sinema ve sergi salonu hazırlandı. Öğrenciler ve velilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği geleneksel sanatlar kursu açıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın %90’ını finanse ettiği ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi, Balabancık ve çevresinde yaşayan vatandaş ve öğrencilerin sistematik bir program çerçevesinde kişisel gelişimlerini destekleyerek sosyal mekân ve aktivitelere erişimlerini sağlama hedefine ulaşmış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna KavuştuBalabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...