Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi

Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2059
2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde ZİÇEV(Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) Tekirdağ Şubesi tarafından hazırlanan “Engelimin Bilincindeyim Üretimin İçindeyim” projesi seramik sergisi Tekirdağ’da açıldı.

Üç Kemaller Parkı’nda(Tuğlalı Park) yapılan açılışa Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu,  Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıçıroğlu, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, davetliler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış öncesinde ZİÇEV’de eğitim gören öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi. Sergide, ZİÇEV’de eğitim alan öğrencilerin proje kapsamında kurulan Seramik Atölyesinde ürettikleri seramik ve ahşap çalışmaları yer aldı. “Engelimin Bilincindeyim Üretimin İçindeyim “ projesi ile ZİÇEV, ihtiyacı olan seramik atölyesi araç ve gereçlerini temin ederek, seramik eğitimlerine başladı.  Eğitimler sonucu üretilen ürünler çeşitli etkinliklerde sergilenecek. Toplam bütçesi 41.442 TL olan projenin %83,18’i (42.789 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini SergilediEngelsiz Öğrenciler El Emeklerini SergilediEngelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...