Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi

Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 1916
2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde ZİÇEV(Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) Tekirdağ Şubesi tarafından hazırlanan “Engelimin Bilincindeyim Üretimin İçindeyim” projesi seramik sergisi Tekirdağ’da açıldı.

Üç Kemaller Parkı’nda(Tuğlalı Park) yapılan açılışa Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu,  Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıçıroğlu, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, davetliler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış öncesinde ZİÇEV’de eğitim gören öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi. Sergide, ZİÇEV’de eğitim alan öğrencilerin proje kapsamında kurulan Seramik Atölyesinde ürettikleri seramik ve ahşap çalışmaları yer aldı. “Engelimin Bilincindeyim Üretimin İçindeyim “ projesi ile ZİÇEV, ihtiyacı olan seramik atölyesi araç ve gereçlerini temin ederek, seramik eğitimlerine başladı.  Eğitimler sonucu üretilen ürünler çeşitli etkinliklerde sergilenecek. Toplam bütçesi 41.442 TL olan projenin %83,18’i (42.789 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini SergilediEngelsiz Öğrenciler El Emeklerini SergilediEngelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi
  Yükleniyor...