Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi

Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 1837
2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde ZİÇEV(Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) Tekirdağ Şubesi tarafından hazırlanan “Engelimin Bilincindeyim Üretimin İçindeyim” projesi seramik sergisi Tekirdağ’da açıldı.

Üç Kemaller Parkı’nda(Tuğlalı Park) yapılan açılışa Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu,  Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıçıroğlu, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, davetliler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış öncesinde ZİÇEV’de eğitim gören öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi. Sergide, ZİÇEV’de eğitim alan öğrencilerin proje kapsamında kurulan Seramik Atölyesinde ürettikleri seramik ve ahşap çalışmaları yer aldı. “Engelimin Bilincindeyim Üretimin İçindeyim “ projesi ile ZİÇEV, ihtiyacı olan seramik atölyesi araç ve gereçlerini temin ederek, seramik eğitimlerine başladı.  Eğitimler sonucu üretilen ürünler çeşitli etkinliklerde sergilenecek. Toplam bütçesi 41.442 TL olan projenin %83,18’i (42.789 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

Engelsiz Öğrenciler El Emeklerini SergilediEngelsiz Öğrenciler El Emeklerini SergilediEngelsiz Öğrenciler El Emeklerini Sergiledi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...