TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya Geldi

TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 3416
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin göreve başlamasının ardından bölgedeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde düzenlenen basın toplantılarında ulusal ve yerel basın temsilcilerini ağırladı. Tekirdağ’da, Ajans Merkez Binasında düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şahin, Ajansın yeni binasını da tanıttı.

Kırklareli ve Edirne Basını Toplantıya Yoğun İlgi Gösterdi

Kırklareli Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya Kırklareli basını yoğun ilgi gösterdi. Basın mensuplarının sorularıyla başlayan toplantı, Şahin’in Kırklareli’de hayata geçirilmesi planlanan eko-turizme yönelik güdümlü projeye ilişkin açıklamalarıyla devam etti. Toplantı, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından satın alınarak restore edilen Dodoğlu Konağı’nın basın mensuplarıyla birlikte ziyaret edilmesiyle sona erdi.

Üç ilde gerçekleştirilen toplantıların sonuncusu Edirne’de yapıldı. Ulusal ve yerel basın temsilcilerinin katılım gösterdiği toplantıda Tunca Nehri Rekreasyon Projesi hakkında bilgilendirme yapan Şahin, projenin yaklaşık 10 Milyon TL’lik bütçesinin 5 Milyon TL’sinin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacağını dile getirdi. Edirne halkının bu projeyi sahiplenmesinin ne denli önemli olduğuna vurgu yapan Şahin, projeyle birlikte Edirne’nin çehresinin değişeceğini ve kentin turizmde cazibe merkezi olacağını sözlerini ekledi.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya GeldiTRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya GeldiTRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya GeldiTRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya GeldiTRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya Basınıyla Bir Araya Geldi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...