TRAKYAKA, TÜRKONFED İle Bölgenin Yatırım Ortamını Analiz Edecek

TRAKYAKA, TÜRKONFED İle Bölgenin Yatırım Ortamını Analiz Edecek
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2469
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu yetkilileri ile Ajans Merkez Binasında bir araya geldi.

Toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans Birim Başkanları Mehmet Karaman, Hüseyin Tuluğ Bayram, Yatırım Destek Ofisi Koordinatörleri Işık Ocaklı, Şenay Çekiç, Melih Ergene, EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz ve TÜRKONFED yetkilileri katıldı. Toplantıda, Trakya Bölgesinin kalkınmasına yönelik yerel dinamiklerin analiz edilerek Bölgenin yatırım ortamının etkin bir şekilde değerlendirilmesine yönelik çalışmalara ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

TRAKYAKA ve TÜRKONFED arasında imzalanan sözleşmeyle, TR21 Bölgesini oluşturan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin ekonomik performansının Türkiye ortalaması ve bölge illeri ile karşılaştırmalı olarak analizi yapılacak ve raporlanacak.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...