TRAKYAKA, TÜRKONFED İle Bölgenin Yatırım Ortamını Analiz Edecek

TRAKYAKA, TÜRKONFED İle Bölgenin Yatırım Ortamını Analiz Edecek
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2287
Trakya Kalkınma Ajansı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu yetkilileri ile Ajans Merkez Binasında bir araya geldi.

Toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans Birim Başkanları Mehmet Karaman, Hüseyin Tuluğ Bayram, Yatırım Destek Ofisi Koordinatörleri Işık Ocaklı, Şenay Çekiç, Melih Ergene, EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz ve TÜRKONFED yetkilileri katıldı. Toplantıda, Trakya Bölgesinin kalkınmasına yönelik yerel dinamiklerin analiz edilerek Bölgenin yatırım ortamının etkin bir şekilde değerlendirilmesine yönelik çalışmalara ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

TRAKYAKA ve TÜRKONFED arasında imzalanan sözleşmeyle, TR21 Bölgesini oluşturan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin ekonomik performansının Türkiye ortalaması ve bölge illeri ile karşılaştırmalı olarak analizi yapılacak ve raporlanacak.

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...