Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi

Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2152
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, program otoritesi olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının başarısının arttırılması ve etkin bir şekilde uygulanması için kurumsal kapasitelerinin arttırılmasına yönelik Teknik Yardım Projesi’ne başladı.

Proje kapsamında, operasyon başvurusu ön elemeyi geçmiş olan operasyonların etkin bir şekilde hazırlanması ve uygulamaya konulabilmesi için ilgili kurumların tematik ve teknik bilgisinin arttırılması ve konuya ilişkin olarak uluslararası işbirliğinin sağlanması amacıyla Hırvatistan’a çalışma ziyareti düzenlendi. Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli operasyon teklifi ile potansiyel faydalanıcı olan Trakya Kalkınma Ajansı’ndan operasyon koordinatörü ve izleme değerlendirme birimi uzmanı Elif Öztüfekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın davetlisi olarak çalışma ziyaretine katılım gösterdi. 

Çalışma ziyareti sırasında, Bilim Eğitim ve Spor Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Politikalar ve Gençlik Bakanlığı, Hırvatistan İstihdam Servisi, Zagreb Kalkınma Ajansı, Sivil Toplum Gelişimi Ulusal Vakfı, Rehber Köpekler ve Görme Engelliler Hareketlilik Vakfı, Karlovac İstihdam Servisi ve Korak Derneği ziyaret edildi. Ziyaretler ile Hırvatistan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Programlama Sürecinde Halk Katılımı, AB Hibe Programlarının Yönetimi ve Kurumsal Yapılanma ile ilgili bilgi alındı ve çeşitli örnek hibe projelerinin sahipleri ile görüşüldü. 

Çalışma ziyaretine Trakya Kalkınma Ajansı'nın yanı sıra,  Zafer Kalkınma Ajansı, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hak-İş Konfederasyonu, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi temsilcileri katıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti DüzenlendiÇok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...