Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi

Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 1970
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, program otoritesi olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programının başarısının arttırılması ve etkin bir şekilde uygulanması için kurumsal kapasitelerinin arttırılmasına yönelik Teknik Yardım Projesi’ne başladı.

Proje kapsamında, operasyon başvurusu ön elemeyi geçmiş olan operasyonların etkin bir şekilde hazırlanması ve uygulamaya konulabilmesi için ilgili kurumların tematik ve teknik bilgisinin arttırılması ve konuya ilişkin olarak uluslararası işbirliğinin sağlanması amacıyla Hırvatistan’a çalışma ziyareti düzenlendi. Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli operasyon teklifi ile potansiyel faydalanıcı olan Trakya Kalkınma Ajansı’ndan operasyon koordinatörü ve izleme değerlendirme birimi uzmanı Elif Öztüfekçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın davetlisi olarak çalışma ziyaretine katılım gösterdi. 

Çalışma ziyareti sırasında, Bilim Eğitim ve Spor Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Politikalar ve Gençlik Bakanlığı, Hırvatistan İstihdam Servisi, Zagreb Kalkınma Ajansı, Sivil Toplum Gelişimi Ulusal Vakfı, Rehber Köpekler ve Görme Engelliler Hareketlilik Vakfı, Karlovac İstihdam Servisi ve Korak Derneği ziyaret edildi. Ziyaretler ile Hırvatistan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Programlama Sürecinde Halk Katılımı, AB Hibe Programlarının Yönetimi ve Kurumsal Yapılanma ile ilgili bilgi alındı ve çeşitli örnek hibe projelerinin sahipleri ile görüşüldü. 

Çalışma ziyaretine Trakya Kalkınma Ajansı'nın yanı sıra,  Zafer Kalkınma Ajansı, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hak-İş Konfederasyonu, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi temsilcileri katıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Çok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti DüzenlendiÇok Paydaşlı Proje Kapsamında Çalışma Ziyareti Düzenlendi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...