Trakya Kalkınma Ajansı ile Toronto Belediyesi Arasında Protokol

Trakya Kalkınma Ajansı ile Toronto Belediyesi Arasında Protokol
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2014 | Toplam Okunma: 2037
Kanada’ya yönetim kurulu üyeleri, bölgedeki iş adamları ve üniversite rektörlerinden oluşan bir heyetle gelen Trakya Kalkınma Ajansı ile Toronto Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Türkiye'nin bölgesel kalkınma ajanslarından Trakya Kalkınma Ajansı'ndan bir heyet, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Kanada'ya geldi.

Aralarında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Edirne Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Tekirdağ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay ve işadamlarının da bulunduğu heyet, Kanada gezilerinin ilk durağında Toronto'da temaslarda bulundu. Toronto ve Ryerson üniversitelerini ziyaret edip, incelemelerde bulunan heyet, daha sonra Toronto Belediyesi'ne geçti. Belediyenin Ekonomik ve Sosyal İşler Komitesi üyeleriyle bir araya gelen heyete burada, belediye çalışmaları ve kullanılan teknolojiler hakkında bilgi verildi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin başkanlığında yürütülen görüşmelerin sonunda, Toronto Belediyesi ile Ajans arasında işbirliği protokolü imzalanması kararlaştırıldı. Heyeti konutunda ağırlayan Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Ali Rıza Güney, protokolün imzalanmasına da ev sahipliği yaptı. Trakya Kalkınma Ajansı ile Toronto Belediyesi arasındaki protokolü, Genel Sekreter Mahmut Şahin ile Toronto Belediyesi Ekonomik Kalkınma Menajeri Michael Williams imzaladı. AA muhabirine konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, "Amacımız, bölgemizde hissedilen sorunların çözümünde, kalkınmasını tamamlamış ülkelerin kullandığı metot ve teknolojileri yerinde görmek ve uygulamak için işbirliği imkânları geliştirmek" dedi. Toronto Belediyesi Ekonomik Kalkınma Menajeri Michael Williams da protokolü imzalamaktan ve Türk belediyeleriyle işbirliği yapmaktan mutlu olacaklarını söyledi.

Yoğun programı olan heyet, Waterloo ve Guleph üniversitelerinde incelemelerde bulunduktan sonra, Ottawa'ya geçecek. Ottawa Belediye Başkanı Jim Watson ile görüşecek heyet, daha sonra Montreal Belediye Başkanı Denis Coderre ile bir araya gelecek. Montreal'de ticaret odası, üniversiteler ve bilim merkezlerinde incelemelerde bulunacak Trakya Kalkınma Ajansı heyeti, 29 Haziran'da Kanada'dan ayrılacak. (AA)

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...