2013-2014 Mali Destek Programlarının İlk İmzasını Babaeski Belediyesi Attı

2013-2014 Mali Destek Programlarının İlk İmzasını Babaeski Belediyesi Attı
Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2014 | Toplam Okunma: 1781
2013-2014 Mali Destek Programlarının ilk sözleşmesi Babaeski Belediyesi tarafından imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde gerçekleştirilen imza törenine Babaeski Belediyesi adına Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Sosyo Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında gerçekleştirilecek “Yalnız Değilsiniz” projesiyle Babaeski’de yaşayan engelli vatandaşlara, 65 yaş üzeri yaşlılara, ikamet edecek bir yeri ve kimsesi olmayan vatandaşlara yönelik destek, çağrı merkezi kurulması ve özellikle kış aylarında barınma sıkıntısı yaşayan kimsesiz vatandaşlar için misafirhane odalarının oluşturulması planlanıyor. Proje kapsamında engelli vatandaşların ulaşım problemlerini bir nebze çözebilmek için bir araç alımı gerçekleştirilecek.

Toplam bütçesi 244.103,30 TL olan “Yalnız Değilsiniz” projesinin 195.282,64 TL’si(%80) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak ve uygulaması 8 ay sürecek.

 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...