İpsala Köylerinde Çevre Duyarlılığını Arttıracak Projenin Sözleşmesi İmzalandı

İpsala Köylerinde Çevre Duyarlılığını Arttıracak Projenin Sözleşmesi İmzalandı
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2014 | Toplam Okunma: 1703
“Tükenmeden Dönüştürüyoruz” projesinin uygulama sözleşmesi imzalandı. 2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında sunulan projeyi İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliği hazırladı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde gerçekleştirilen imza törenine İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında gerçekleştirilecek “Tükenmeden Dönüştürüyoruz” projesiyle İpsala ilçesinde kırsal alanda evsel ve katı atıkların toplanması ve geri dönüşümü hakkında halkın eğitilmesi sağlanacak. 20 köyde yapılacak eğitimlerle köylülere atıkların çöp değil ham madde olduğu bilinci kazandırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında 20 köyün atıklarını toplayacak bir toplama aracı ve konteynırlar alınacak.  

Toplam bütçesi 242.199,40 TL olan “Tükenmeden Dönüştürüyoruz” projesinin 154.609,62’si(%63,84) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak ve uygulaması 15 ay sürecek.

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...