Kurt Makine İhracat Kapasitesini Artırmayı Hedefliyor

Kurt Makine İhracat Kapasitesini Artırmayı Hedefliyor
Eklenme Tarihi: 5 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1800
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Mali Destek Programları kapsamında başarılı olan proje sahipleriyle sözleşmeler imzalanmaya devam ediyor.

İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan “Tarım Makineleri Üretim Tesisinde Büyük Ölçekli Makine Üretimi Ve Üretim Kapasitesini Arttırma Projesi”nin sözleşmesi Ajans merkez binasında imzalandı. Sözleşme imzalama törenine Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Kurt Mühendislik adına Genel Müdür Kemal Kurt katıldı. Bünyesine katacağı fiber lazer makinesi ile büyük ölçekli tarım makineleri üretmeyi ve Ar-Ge yeteneği geliştirmeyi planlayan firma Avrupa, Afrika ve Türkî Cumhuriyetler pazarına yaptığı ihracatı artırmayı hedefliyor.

 

Toplam bütçesi 1.031.923,98 TL olan projenin 500.000,00 TL’si (%48) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...