Kurt Makine İhracat Kapasitesini Artırmayı Hedefliyor

Kurt Makine İhracat Kapasitesini Artırmayı Hedefliyor
Eklenme Tarihi: 5 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1936
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Mali Destek Programları kapsamında başarılı olan proje sahipleriyle sözleşmeler imzalanmaya devam ediyor.

İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan “Tarım Makineleri Üretim Tesisinde Büyük Ölçekli Makine Üretimi Ve Üretim Kapasitesini Arttırma Projesi”nin sözleşmesi Ajans merkez binasında imzalandı. Sözleşme imzalama törenine Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Kurt Mühendislik adına Genel Müdür Kemal Kurt katıldı. Bünyesine katacağı fiber lazer makinesi ile büyük ölçekli tarım makineleri üretmeyi ve Ar-Ge yeteneği geliştirmeyi planlayan firma Avrupa, Afrika ve Türkî Cumhuriyetler pazarına yaptığı ihracatı artırmayı hedefliyor.

 

Toplam bütçesi 1.031.923,98 TL olan projenin 500.000,00 TL’si (%48) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

 

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...