Hayrabolu Eğitimine Üç Yeni Proje

Hayrabolu Eğitimine Üç Yeni Proje
Eklenme Tarihi: 6 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 2369
2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında Hayrabolu Kaymakamlığı ve Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Okul Öncesinde Akıl Oyunları”, “Gelecek Sanatla Buluşuyor” ve “Eller Zihnin Araçlarıdır” projelerinin sözleşmeleri imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı hizmet binasında yapılan törende projelere Hayrabolu Kaymakamlığı adına Kaymakam Tamer Orhan, Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Vekili Taner Erkenoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Mahmut Şahin imza attı. Günün ilk imzası Hayrabolu Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Okul Öncesinde Akıl Oyunları” projesine atıldı.  “Okul Öncesinde Akıl Oyunları” projesinin amaçları arasında Hayrabolu ilçesinde okul öncesi eğitiminde yenilikçi bir yöntem olan akıl oyunları metodunu uygulayarak okul öncesi eğitim kalitesini arttırmak, hizmetlere erişimi kolaylaştırmak, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirmek, özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan okulöncesi öğrencilerini akıl oyunlarıyla eğiterek kişilik ve zekâ gelişimlerine katkı sağlamak yer alıyor. Proje kapsamında İhsan Korkmaz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin akıl oyunları yöntemiyle uygulamalı eğitim almaları sağlanarak mezun olduklarında iş bulma imkânlarının artırılması hedefleniyor. Proje ile ayrıca dezavantajlı grubun içerisinde yer alan okul öncesi Roman öğrencilerin eğitimine akıl oyunlarıyla katkı sağlayarak eğitim öğretimde imkân ve fırsat eşitliği sağlanacak, sosyo-ekonomik düzeyi düşük Roman öğrencilere de akranlarıyla eşit imkânlar sunulacak. Toplam bütçesi 88.773 TL olan projenin %90’ı(79.899TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek.

İmzalanan ikinci proje Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlandı. “Gelecek Sanatla Buluşuyor” projesinin amaçları arasında Hayrabolu ilçesi ilk ve orta öğretimde eğitim gören çocuk ve gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, sanat alanında yetenekli öğrencilere çevredeki Güzel Sanatlar Liseleri ve Konservatuar sınavlarına yönelik eğitim vermek, ilçedeki sosyal-kültürel yaşam eksikliğini gidermeye katkı sağlamak, özellikle dezavantajlı gruptaki çocuk ve gençlerin toplulukla birlikte hareket etme yeteneği geliştirmesini sağlamak yer alıyor. Uygulama süresi dokuz ay olan projenin toplam bütçesi 273.524,75 TL. Projenin %90’ı (246.172 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

Günün son imzası yine Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan  “Eller Zihnin Araçlarıdır” projesine atıldı. Projenin amaçları arasında Hayrabolu ilçesinde okul öncesi eğitimde yenilikçi bir yöntem olan Montessori eğitim metodunu uygulayarak okul öncesi eğitim kalitesini arttırmak, hizmetlere erişimi kolaylaştırmak yer alıyor. Proje ile özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan okul öncesi öğrencileri Montessori yöntemiyle eğitilerek hayata hazırlanacak, özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan İhsan Korkmaz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri Montessori yöntemiyle uygulamalı eğitim alarak mezun olduklarında iş bulma imkânları artacak. Ayrıca özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan Roman öğrencilere Montessori eğitiminden faydalanarak eğitim öğretimde imkân ve fırsat eşitliği sağlanacak. Uygulama süresi sekiz ay olan projenin toplam bütçesi 235.714 TL. Projenin %90’ı(212.142 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.      

FOTOĞRAFLAR

Hayrabolu Eğitimine Üç Yeni Proje

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...