Hayrabolu Eğitimine Üç Yeni Proje

Hayrabolu Eğitimine Üç Yeni Proje
Eklenme Tarihi: 6 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 2593
2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında Hayrabolu Kaymakamlığı ve Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Okul Öncesinde Akıl Oyunları”, “Gelecek Sanatla Buluşuyor” ve “Eller Zihnin Araçlarıdır” projelerinin sözleşmeleri imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı hizmet binasında yapılan törende projelere Hayrabolu Kaymakamlığı adına Kaymakam Tamer Orhan, Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Vekili Taner Erkenoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Mahmut Şahin imza attı. Günün ilk imzası Hayrabolu Kaymakamlığı tarafından hazırlanan “Okul Öncesinde Akıl Oyunları” projesine atıldı.  “Okul Öncesinde Akıl Oyunları” projesinin amaçları arasında Hayrabolu ilçesinde okul öncesi eğitiminde yenilikçi bir yöntem olan akıl oyunları metodunu uygulayarak okul öncesi eğitim kalitesini arttırmak, hizmetlere erişimi kolaylaştırmak, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirmek, özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan okulöncesi öğrencilerini akıl oyunlarıyla eğiterek kişilik ve zekâ gelişimlerine katkı sağlamak yer alıyor. Proje kapsamında İhsan Korkmaz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin akıl oyunları yöntemiyle uygulamalı eğitim almaları sağlanarak mezun olduklarında iş bulma imkânlarının artırılması hedefleniyor. Proje ile ayrıca dezavantajlı grubun içerisinde yer alan okul öncesi Roman öğrencilerin eğitimine akıl oyunlarıyla katkı sağlayarak eğitim öğretimde imkân ve fırsat eşitliği sağlanacak, sosyo-ekonomik düzeyi düşük Roman öğrencilere de akranlarıyla eşit imkânlar sunulacak. Toplam bütçesi 88.773 TL olan projenin %90’ı(79.899TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek.

İmzalanan ikinci proje Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlandı. “Gelecek Sanatla Buluşuyor” projesinin amaçları arasında Hayrabolu ilçesi ilk ve orta öğretimde eğitim gören çocuk ve gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, sanat alanında yetenekli öğrencilere çevredeki Güzel Sanatlar Liseleri ve Konservatuar sınavlarına yönelik eğitim vermek, ilçedeki sosyal-kültürel yaşam eksikliğini gidermeye katkı sağlamak, özellikle dezavantajlı gruptaki çocuk ve gençlerin toplulukla birlikte hareket etme yeteneği geliştirmesini sağlamak yer alıyor. Uygulama süresi dokuz ay olan projenin toplam bütçesi 273.524,75 TL. Projenin %90’ı (246.172 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.

Günün son imzası yine Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan  “Eller Zihnin Araçlarıdır” projesine atıldı. Projenin amaçları arasında Hayrabolu ilçesinde okul öncesi eğitimde yenilikçi bir yöntem olan Montessori eğitim metodunu uygulayarak okul öncesi eğitim kalitesini arttırmak, hizmetlere erişimi kolaylaştırmak yer alıyor. Proje ile özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan okul öncesi öğrencileri Montessori yöntemiyle eğitilerek hayata hazırlanacak, özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan İhsan Korkmaz Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri Montessori yöntemiyle uygulamalı eğitim alarak mezun olduklarında iş bulma imkânları artacak. Ayrıca özel ihtimam gerektiren gruplar içinde bulunan Roman öğrencilere Montessori eğitiminden faydalanarak eğitim öğretimde imkân ve fırsat eşitliği sağlanacak. Uygulama süresi sekiz ay olan projenin toplam bütçesi 235.714 TL. Projenin %90’ı(212.142 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.      

FOTOĞRAFLAR

Hayrabolu Eğitimine Üç Yeni Proje

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...