Trakya Üniversitesi’nin Üç Projesine Destek

Trakya Üniversitesi’nin Üç Projesine Destek
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 2214
Trakya Üniversitesi’nin 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları kapsamında hazırlamış olduğu üç projenin sözleşmesi imzalandı.

Ajans merkez binasında düzenlenen imza törenine Trakya Üniversitesi adına Rektör Prof.Dr. Yener Yörük, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Üniversite tarafından hazırlanan “Hayat Ağacım” projesiyle Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesinde kurulmasına karar verilen özellikle Trakya ve Balkan bitki türlerini barındıracak Balkan Arboretumu'nun (Canlı Ağaç Müzesi) birinci etabı yapılacak. Uzun vadede bölgede kültür ve turizmin gelişmesine katkı sağlayacak projenin 161.642,78 TL’si TRAKYAKA tarafından finanse edilecek.

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından hazırlanan “Edirne Aktif Yaşlanma Merkezi” projesi kapsamında ise kurulacak olan merkezde 65 yaş üstü bireylerin kullanımına sunulmak üzere sosyal hizmet alanları, spor ve fizyoterapi hizmet alanları ve sağlık hizmet alanlarının düzenlenmesi planlanıyor. 9 ay sürecek projeye Trakya Kalkınma Ajansı 446.803,53 TL’sini (%76,18) karşılayacak.

Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan ve başarılı bulunan “Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuarlarının Geliştirilmesi” projesi kapsamında Edirne ilinde faaliyetini sürdüren Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi Laboratuvarı ve yine Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Doku Tiplendirme Laboratuvarı'nın kapasitesini ve artırılacak. Başta Edirne olmak üzere tüm Trakya Bölgesi ile komşu ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmak ve moleküler biyoloji ile genetik alanında, kamu, araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşları ile araştırma ve sağlık hizmetleri alanında yapılacak olan işbirlikleri için var olan altyapıyı güçlendirmek de projenin diğer hedefleri arasında yer alıyor. Uygulama süresi 9 ay olan projenin 446.803,53 TL’si (%76,18) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse esilecek.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Üniversitesi’nin Üç Projesine Destek

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...