2013-2014 Mali Destek Programları Ön Bilgilendirme ve Uygulama Eğitimleri Yapıldı

2013-2014 Mali Destek Programları Ön Bilgilendirme ve Uygulama Eğitimleri Yapıldı
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1827
Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programları döneminde başarılı bulunan projelere ilişkin uygulama eğitimleri Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’de yapıldı. Başarılı proje sahipleriyle Ajans uzmanlarının bir araya geldiği eğitimlerde proje uygulama süreci hakkında yararlanıcılara ayrıntılı bilgiler sunuldu.


Sonuçları Temmuz ayı içerisinde açıklanan TRAKYAKA 2013/2014 Proje Teklif Çağrısı neticesinde Ajanstan destek almaya hak kazanan proje sahipleri üç ilde düzenlenen eğitimlerde buluştu. Yararlanıcıların Ajans desteğinden yararlanarak projelerini sorunsuz biçimde hayata geçirmeleri amacıyla organize edilen uygulama eğitimlerine ilgi yoğun oldu. Uygulama eğitimine çeşitli kurum ve kuruluşları temsilen katılan proje sahipleri, eğitim sırasında uygulama sürecinin daha verimli ve sağlıklı yürütülmesi için gerekli ipuçlarını elde ettiler. 


Projelerin uygulama aşamasında görevli olan İzleme ve Değerlendirme Birimi tarafından organize edilen eğitimlerde proje sahipleri, projelerini takip edecek birim uzmanları ile bire bir çalışma imkânı buldu. Ajans uzmanları ile yararlanıcılar arasındaki iletişimin güçlenmesine olumlu katkıda bulunan eğitim programlarının, proje yazma ve uygulama kalitesini artırarak projelerin bölgeye azami seviyede katkı sunmasına yardımcı olacağı belirtildi. Ön bilgilendirme eğitim sunumu ve diğer dokümanlara ilgililer aşağıdaki linkten ulaşabilir.

http://www.trakyaka.org.tr/uploads/docs/2014_Baslangic_Toplantisi_Izleme_Degerlendirme.pdf

 

FOTOĞRAFLAR

2013-2014 Mali Destek Programları Ön Bilgilendirme ve Uygulama Eğitimleri Yapıldı2013-2014 Mali Destek Programları Ön Bilgilendirme ve Uygulama Eğitimleri Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...