Doğaya Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırımdır

Doğaya Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırımdır
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 2196
2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında uygulamaya başlanacak projelerin sözleşmelerinin imzalanmasına devam ediliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yereldeki temsilcileri tarafından hazırlanan üç projenin daha imzaları atıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın Tekirdağ’daki merkez binasında yapılan imza törenine Orman ve Su işleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü adına Bölge Müdürü Osman Demirel, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Demirel, kendi kurumu ve Kırklareli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan toplam üç projeye imza attı. Kırklareli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünce hazırlanan “Yıldız Dağlarını Keşfedelim” projesi kapsamında 12-16 yaş arası Çocuk Esirgeme Kurumu öğrencileri daha önce katılma imkanı bulamadıkları doğa eğitimlerinden,  Kırklareli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Doğa Eğitim Merkezinde faydalanacak ve doğa ile iç içe vakit geçirebilecekler. Uygulama süresi dokuz ay olan projenin toplam bütçesi 86.062 TL olurken, bu miktarın %90’ı(77.455TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.     

Yine Kırklareli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak uygulanmasına başlanacak diğer proje ise “İğneada Longoz Ormanları Milli Parkının İzlenmesi ve Tanıtımı” oldu. Küçük Ölçekli Altyapı Programı kapsamında hazırlanan projenin amaçları arasında hassas longoz ve sulak alan ekosisteminin sürdürülebilir kullanımını sağlamak, sahaya yoğun ziyaretçi baskısını azaltmak yer alıyor. Bu kapsamda özel ihtimam gerektiren gruplar (çocuk, yaşlı ve engelliler) için Mert ve Erikli Göllerinde kurulacak CCTV kameralar Ziyaretçi Merkezinde yer alacak interaktif projeksiyon sistemi ile bağlantılı olarak doğal hayatın uzaktan, canlı ve sürekli izlenmesini sağlayacak. Merkeze yerleştirilecek 2 adet kiosk ile ziyaretçilerin görsel ve işitsel olarak milli parkın kaynak değerleri ve İğneada hakkında bilgilenmeleri sağlanacak. Toplam bütçesi 454.335 TL olan projenin % 75’i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.   

Uçmakdere ve Yeniköy Yeni Yürüyüş Parkurlarına Sahip Olacak 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Doğa Yürüyüş Parkurlarının Düzenlenmesi Projesinin toplam bütçesi 181.773 TL. % 90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek projenin amaçları arasında Tekirdağ'da özellikle alternatif sporların merkezi haline gelmiş Yeniköy ve Uçmakdere'de doğa yürüyüş parkurlarının belirlenerek düzenlenmesi ile bölgenin turizm potansiyelinin ve tanınırlığının arttırılması yer alıyor. Proje ile Tekirdağ ilinin rekreasyon kullanım alanlarını çeşitlendirerek, farkındalığın artırılması, yürüyüş parkurlarının düzenlenmesi ile doğa, spor, turizm ve eko-agro alanlarında hizmet ve pazarlama kalitesinin geliştirilmesi, yerel halkın alternatif spor turizmi sayesinde ekonomik açıdan gücünün artırılması, köy halkı ve katılımcıların doğa

FOTOĞRAFLAR

Doğaya Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırımdır

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...