Pınarhisarlı Kadınlar Obezite İle Mücadele Edecek

Pınarhisarlı Kadınlar Obezite İle Mücadele Edecek
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 2159
Pınarhisar’a bağlı belde ve köylerde obezite ile mücadele etmek için Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nce hazırlanan “Obezite Kaderimiz Değildir” projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında hazırlanan “Obezite Kaderimiz Değildir” projesinin sözleşmesine Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Fatih Selvi ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin imza koydu. Proje ile Pınarhisar ilçesine bağlı beldeler ve tüm köylerde, obezite sorunu ve yatkınlığı olan, 15-49 yaş arası 70 kiloyu aşkın kadınların sağlıklı beslenme ve obezite konusunda bilinçlendirilmesi, hareketlendirilmesi, kırsal alanda sosyal yaşam seviyelerinin yükseltilmesi, bu kadınlara yönelik gezici eğitim ve sağlık hizmetleri sunarak, obez ve morbid obez olmalarının önüne geçip toplumla bütünleşmeleri amaçlanıyor. 

Proje kapsamında Pınarhisar ‘a bağlı köy ve beldelerde yaşayan 180 kadın öncelikle Kamu Hastaneler Birliği’nin desteğiyle kan tahlilleri yapılarak sağlık taramasından geçirilecek. Kadınlar beslenme ve egzersiz konusunda bilgilendirilecek ve çeşitli eğitimler verilecek. Pınarhisar ilçesine bağlı 13 köy ve 2 beldede belirlenen noktalara sabit fitness aletleri kurularak eğitimlerde sağlanan farkındalıkla köylerde bulunan kadınların spor faaliyetlerine katılımı sağlanarak obezite ile mücadele de önemli bir adım atılmış olacak. 

Toplam bütçesi 116.360 TL olan projenin(%90) 104.724 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.   

FOTOĞRAFLAR

Pınarhisarlı Kadınlar Obezite İle Mücadele Edecek

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...