Pınarhisarlı Kadınlar Obezite İle Mücadele Edecek

Pınarhisarlı Kadınlar Obezite İle Mücadele Edecek
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1987
Pınarhisar’a bağlı belde ve köylerde obezite ile mücadele etmek için Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nce hazırlanan “Obezite Kaderimiz Değildir” projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında hazırlanan “Obezite Kaderimiz Değildir” projesinin sözleşmesine Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Fatih Selvi ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin imza koydu. Proje ile Pınarhisar ilçesine bağlı beldeler ve tüm köylerde, obezite sorunu ve yatkınlığı olan, 15-49 yaş arası 70 kiloyu aşkın kadınların sağlıklı beslenme ve obezite konusunda bilinçlendirilmesi, hareketlendirilmesi, kırsal alanda sosyal yaşam seviyelerinin yükseltilmesi, bu kadınlara yönelik gezici eğitim ve sağlık hizmetleri sunarak, obez ve morbid obez olmalarının önüne geçip toplumla bütünleşmeleri amaçlanıyor. 

Proje kapsamında Pınarhisar ‘a bağlı köy ve beldelerde yaşayan 180 kadın öncelikle Kamu Hastaneler Birliği’nin desteğiyle kan tahlilleri yapılarak sağlık taramasından geçirilecek. Kadınlar beslenme ve egzersiz konusunda bilgilendirilecek ve çeşitli eğitimler verilecek. Pınarhisar ilçesine bağlı 13 köy ve 2 beldede belirlenen noktalara sabit fitness aletleri kurularak eğitimlerde sağlanan farkındalıkla köylerde bulunan kadınların spor faaliyetlerine katılımı sağlanarak obezite ile mücadele de önemli bir adım atılmış olacak. 

Toplam bütçesi 116.360 TL olan projenin(%90) 104.724 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak.   

FOTOĞRAFLAR

Pınarhisarlı Kadınlar Obezite İle Mücadele Edecek

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...