Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar

Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1881
Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından hazırlanan “Elinin Hamuru İle Güvenli Geleceğe” projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Trakya kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan törene Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu adına Müdür Ufuk Aslan, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Toplam bütçesi 268.917 TL olan “Elimin Hamuru İle Güvenli Geleceğe” projesinin amaçları arasında Edirne’de özel ihtimam gerektiren grupta yer alan hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak onların sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyelerinin artmasına ve girişimciliklerinin, istihdam edilebilirliklerinin sağlanarak toplumla bütünleşebilmelerine katkı sağlamak yer alıyor. Bu amaca ulaşmak için kurum bünyesinde unlu mamul üretimi yapacak bir atölye oluşturulacak. Bu atölyede 40 mahkûm pide, pasta, ekmek ve diğer ürünlerin eğitimi konusunda eğitilecek ve meslek sahibi olacaklar.  Proje ile Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin mesleki eğitim almaları sağlanarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı sağlanmış olacak. 

Uygulama süresi dokuz ay olan “Elimin Hamuru ile güvenli geleceğe” projesinin 237.991 TL’si (%90) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.  

 

 

FOTOĞRAFLAR

Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...