Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar

Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1738
Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından hazırlanan “Elinin Hamuru İle Güvenli Geleceğe” projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Trakya kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan törene Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu adına Müdür Ufuk Aslan, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Toplam bütçesi 268.917 TL olan “Elimin Hamuru İle Güvenli Geleceğe” projesinin amaçları arasında Edirne’de özel ihtimam gerektiren grupta yer alan hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak onların sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyelerinin artmasına ve girişimciliklerinin, istihdam edilebilirliklerinin sağlanarak toplumla bütünleşebilmelerine katkı sağlamak yer alıyor. Bu amaca ulaşmak için kurum bünyesinde unlu mamul üretimi yapacak bir atölye oluşturulacak. Bu atölyede 40 mahkûm pide, pasta, ekmek ve diğer ürünlerin eğitimi konusunda eğitilecek ve meslek sahibi olacaklar.  Proje ile Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin mesleki eğitim almaları sağlanarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı sağlanmış olacak. 

Uygulama süresi dokuz ay olan “Elimin Hamuru ile güvenli geleceğe” projesinin 237.991 TL’si (%90) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.  

 

 

FOTOĞRAFLAR

Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...