Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar

Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1799
Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından hazırlanan “Elinin Hamuru İle Güvenli Geleceğe” projesinin uygulama sözleşmesi Tekirdağ’da imzalandı.

Trakya kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan törene Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu adına Müdür Ufuk Aslan, Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Toplam bütçesi 268.917 TL olan “Elimin Hamuru İle Güvenli Geleceğe” projesinin amaçları arasında Edirne’de özel ihtimam gerektiren grupta yer alan hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak onların sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyelerinin artmasına ve girişimciliklerinin, istihdam edilebilirliklerinin sağlanarak toplumla bütünleşebilmelerine katkı sağlamak yer alıyor. Bu amaca ulaşmak için kurum bünyesinde unlu mamul üretimi yapacak bir atölye oluşturulacak. Bu atölyede 40 mahkûm pide, pasta, ekmek ve diğer ürünlerin eğitimi konusunda eğitilecek ve meslek sahibi olacaklar.  Proje ile Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin mesleki eğitim almaları sağlanarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı sağlanmış olacak. 

Uygulama süresi dokuz ay olan “Elimin Hamuru ile güvenli geleceğe” projesinin 237.991 TL’si (%90) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.  

 

 

FOTOĞRAFLAR

Ellerini Hamura Bulayarak Meslek Sahibi Olacaklar
  Yükleniyor...