Enerjisini Güneşten Alan Bağlar

Enerjisini Güneşten Alan Bağlar
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 1807
2013-2014 Mali Destek Programları çerçevesinde desteklenen “Enerjisini Güneşten Alan Çevre Dostu Üretim” projesinin uygulama sözleşmesi imzalandı.

A Bağcılık Şarapçılık Tarım Ürünleri Üretim Pazarlama İthalat İhracat Sanayi Ltd tarafından hazırlanan proje kapsamında firmaya ait 350 dekara kurulu bağların ve yapımı devam eden 40 yataklı butik otelin  elektrik enerjisi ihtiyacı güneşten sağlanacak. Proje ile 200KW kurulu gücü olacak güneş enerji santralinden yıllık ortalama 298.368KW elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor. Uygulama süresi 9 ay olan projenin toplam bütçesi 598.950 TL olacak ve 299.275 TL’si(%50) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek. 

A Bağcılık, Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Hamitabat köyünde bulunan toplam 2000 dönümlük arazide bağcılık, şarap üretimi ve meyveciliğin yanı sıra agro-eko ve gastronomi turizmi konusunda faaliyet gösteriyor.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...