Oğulpaşa Kapalı Devre Sulama Sistemine Kavuşuyor

Oğulpaşa Kapalı Devre Sulama Sistemine Kavuşuyor
Eklenme Tarihi: 22 Ağustos 2014 | Toplam Okunma: 2206
Edirne İl Özel İdaresi’nce hazırlanan “Etkin Sulama Verimli Üretim” projesinin uygulama imzaları Edirne’de atıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında desteklenecek projenin imzalarını Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyesi Dursun Ali Şahin ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin attı. Projenin amaçları arasında Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı 999 nüfuslu Oğulpaşa köyünün tarımsal üretim altyapısının geliştirilmesine destek olmak, Oğulpaşa köyünde ürün rekoltesini artırmak, Oğulpaşa köyü halkının yaşam kalitesini artırmak ve kurulacak kapalı devre sulama sistemi ile Oğulpaşa köyünde sulama kaynaklarının etkin kullanımını sağlamak yer alıyor. 

Uygulama süresi 15 ay olan projenin toplam bütçesi 1.589.876 TL olacak. Bu bütçenin %57,09’u(907.609 TL) Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...