TRAKYAKA, 10.Sebze Tarımı Sempozyumu’na Katıldı

TRAKYAKA, 10.Sebze Tarımı Sempozyumu’na Katıldı
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 2112
Trakya Kalkınma Ajansı Namık Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen 10.Sebze Tarımı Sempozyumu’na katıldı.

1996 yılından başlayarak her iki yılda bir, farklı illerin ev sahipliğinde üniversite ve araştırma enstitülerinde düzenlenen Ulusal Sebze Tarımı Sempozyumlarının onuncusu 2-4 Eylül 2014 tarihleri arasında Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde Tekirdağ’da düzenleniyor.

Üniversite, araştırma enstitüleri, kamu kurum ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı sempozyumun açılışına Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin katıldı. Açılış konuşmaları ardından sempozyuma katkı sunan kurum temsilcilerine plaket takdim edildi. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e plaket, NKÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet İstanbulluoğlu tarafından sunuldu. Sempozyumun ilk gün programı bildiri sunumlarıyla devam etti.

Ülkemiz sebze tarımına katkı sağlayacağı düşünülen 10. Sebze Tarımı Sempozyumu’nda, yürütülen son araştırmaların sonuçları bilimsel ortamda tartışılarak değerlendiriliyor. Ayrıca sebze tarımı ile ilgili üniversite, araştırma enstitüsü, diğer kamu ve özel sektör kuruluşları çalışanları ve üreticiler bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşma ve işbirliği yapma imkanı buluyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, 10.Sebze Tarımı Sempozyumu’na Katıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...