Malezyalı Yatırımcılar Trakya’da

Malezyalı Yatırımcılar Trakya’da
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 1987
Malezyalı yatırımcılar Bölgemizi ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri, Edirne İli Havsa ilçesinde yer alan Havsa Uluslararası Endüstri ve Lojistik Bölgesi’nin davetlisi olarak Bölgemizde bulunan Malezyalı DWA Firma yetkilileri ile Havsa Uluslararası Endüstri ve Lojistik Merkezi Yetkilileri ile Tekirdağ’da bir araya geldi.

Havsa’da hayata geçirilmesi planlanan Uluslararası Lojistik Merkezi kapsamında ikili görüşmelerde bulunan yetkililere TRAKYAKA tarafından Trakya Bölgesinin ekonomik durumu ve potansiyelleri ile Trakya Bölgesinin lojistik perspektifi hakkında geniş çaplı bilgilendirmelerde bulunuldu.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin söz konusu yatırımın Bölgemiz için çok önemli olduğunu belirterek Trakya Bölgesinin önümüzdeki dönemlerde lojistik sektörü için önemli bir üst olabileceğini belirtti. Toplantı, Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman’ın Trakya Bölgesi lojistik potansiyeli ile ilgili yaptığı sunumun ardından soru-cevap bölümü ile son buldu.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Malezyalı Yatırımcılar Trakya’da

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...