Nükleer Santrallere Tedarikçi Olmak İsteyen Sanayiciler İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecektir

Nükleer Santrallere Tedarikçi Olmak İsteyen Sanayiciler İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecektir
Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 1965
Bilindiği üzere, 12.05.2010 tarihinde Ankara´da imzalanan, 15.07.2010 tarihli ve 6007 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan, 27.08.2010 tarihli ve 2010/918 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti´nde Akkuyu Sahası´nda Bir Nükleer Güç Santralinin (NGS) Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşma"ya istinaden Mersin ili Akkuyu Sahası´nda NGS kurulması çalışmaları başlamıştır. Ayrıca, Sinop ilinde ikinci bir NGS´nin kurulumu için 3 Mayıs 2013 tarihinde Japonya ile Hükümetlerarası anlaşma imzalanmıştır. Cumhuriyetimizin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2023 yılına kadar Mersin ve Sinop NGS´lerinin işletmeye alınması, üçüncü NGS´nin ise inşaatına başlanması planlanmaktadır. Her bir NGS yatırımının yaklaşık 22 Milyar $ olacağı öngörülmektedir.

Yukarıda zikredilen projeler çerçevesinde Enerji Bakanlığımız, ülkemizde kurulacak NGS'lerde yerli katkıyı mümkün olduğunca artırabilmek maksadıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar kapsamında firmalarımızın kapasite ve ihtiyaçlarının gerçekçi biçimde tespiti amacıyla firmalarımız ile bire bir görüşmeler yapılacaktır. Söz konusu görüşmeler sayesinde; firmalarımızın mevcut yeteneklerini kullanarak nükleer santrallerle ilgili ne tür ekipmanları üretebileceği, hangi alanlarda teknik olarak desteklenebilecekleri ve nükleer santral ekipmanı üretmek için gereken ARGE gereksinimlerine ilişkin ön değerlendirmeler yapılacaktır.

 

Bu çalışmalar kapsamında Tekirdağ'da faaliyet gösteren Sanayicilerimizin bilgilendirilmesi ve Nükleer Santrallere yönelik iş yapabilecek firmalarımızın tespit edilerek yönlendirilmesi amacıyla TEKSANDER, Tekirdağ Bilim Teknoloji ve Sanayi İl Müdürlüğü, NKU Teknopark A.Ş., Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile birlikte18 Eylül 2014 Perşembe Günü saat 14:00 de Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

 

Toplantıya konuşmacı olarak Enerji Bakanlığı Nükleer Projeler Daire Başkanı Sn. Necati YAMAÇ ve Mersindeki Nükleer Santralin yüklenicisi Akkuyu NGS A.Ş.'nin Teknik ve Satın Alma departmanlarından yetkililer katılacaktır.

 

Toplantıya katılmak isteyenlerin; Firma Ünvanı, telefon ve mail adresi ile Toplantıya katılacak kişi ya da kişilerin isim bilgilerini esra@teksander.org.tr adresine mail yoluyla göndermeleri rica olunur.

 

 

Toplantı Tarihi: 18 Eylül 2014 Perşembe Günü

Toplantı Saati: 14:00

Toplantının Yapılacağı Adres:  Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu

ÇOSB İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No.6 Kapaklı-ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ

Toplantıya katılım için: Firma Ünvanı, telefon ve mail adresi ile Toplantıya katılacak kişi ya da kişilerin isim bilgileriniesra@teksander.org.tr adresine mail yoluyla göndermeniz yeterlidir.

Not: Rus yetkililere fabrikasını gezdirmek ve de tanıtmak isteyen sanayicilerimizin derneğimize bilgi vermesi durumunda gerekli organizasyon yapılmaya çalışılacaktır.

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...