Nükleer Santrallere Tedarikçi Olmak İsteyen Sanayiciler İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecektir

Nükleer Santrallere Tedarikçi Olmak İsteyen Sanayiciler İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecektir
Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 2113
Bilindiği üzere, 12.05.2010 tarihinde Ankara´da imzalanan, 15.07.2010 tarihli ve 6007 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan, 27.08.2010 tarihli ve 2010/918 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti´nde Akkuyu Sahası´nda Bir Nükleer Güç Santralinin (NGS) Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşma"ya istinaden Mersin ili Akkuyu Sahası´nda NGS kurulması çalışmaları başlamıştır. Ayrıca, Sinop ilinde ikinci bir NGS´nin kurulumu için 3 Mayıs 2013 tarihinde Japonya ile Hükümetlerarası anlaşma imzalanmıştır. Cumhuriyetimizin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2023 yılına kadar Mersin ve Sinop NGS´lerinin işletmeye alınması, üçüncü NGS´nin ise inşaatına başlanması planlanmaktadır. Her bir NGS yatırımının yaklaşık 22 Milyar $ olacağı öngörülmektedir.

Yukarıda zikredilen projeler çerçevesinde Enerji Bakanlığımız, ülkemizde kurulacak NGS'lerde yerli katkıyı mümkün olduğunca artırabilmek maksadıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar kapsamında firmalarımızın kapasite ve ihtiyaçlarının gerçekçi biçimde tespiti amacıyla firmalarımız ile bire bir görüşmeler yapılacaktır. Söz konusu görüşmeler sayesinde; firmalarımızın mevcut yeteneklerini kullanarak nükleer santrallerle ilgili ne tür ekipmanları üretebileceği, hangi alanlarda teknik olarak desteklenebilecekleri ve nükleer santral ekipmanı üretmek için gereken ARGE gereksinimlerine ilişkin ön değerlendirmeler yapılacaktır.

 

Bu çalışmalar kapsamında Tekirdağ'da faaliyet gösteren Sanayicilerimizin bilgilendirilmesi ve Nükleer Santrallere yönelik iş yapabilecek firmalarımızın tespit edilerek yönlendirilmesi amacıyla TEKSANDER, Tekirdağ Bilim Teknoloji ve Sanayi İl Müdürlüğü, NKU Teknopark A.Ş., Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile birlikte18 Eylül 2014 Perşembe Günü saat 14:00 de Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

 

Toplantıya konuşmacı olarak Enerji Bakanlığı Nükleer Projeler Daire Başkanı Sn. Necati YAMAÇ ve Mersindeki Nükleer Santralin yüklenicisi Akkuyu NGS A.Ş.'nin Teknik ve Satın Alma departmanlarından yetkililer katılacaktır.

 

Toplantıya katılmak isteyenlerin; Firma Ünvanı, telefon ve mail adresi ile Toplantıya katılacak kişi ya da kişilerin isim bilgilerini esra@teksander.org.tr adresine mail yoluyla göndermeleri rica olunur.

 

 

Toplantı Tarihi: 18 Eylül 2014 Perşembe Günü

Toplantı Saati: 14:00

Toplantının Yapılacağı Adres:  Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu

ÇOSB İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No.6 Kapaklı-ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ

Toplantıya katılım için: Firma Ünvanı, telefon ve mail adresi ile Toplantıya katılacak kişi ya da kişilerin isim bilgileriniesra@teksander.org.tr adresine mail yoluyla göndermeniz yeterlidir.

Not: Rus yetkililere fabrikasını gezdirmek ve de tanıtmak isteyen sanayicilerimizin derneğimize bilgi vermesi durumunda gerekli organizasyon yapılmaya çalışılacaktır.

DİĞER DUYURULAR

BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır. Edirne Yatırım Destek Ofisi Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi28 Kasım 2017Dış Ticaret(İthalat/İhracat Yapısı) Edirne ilinin 2015 yılı kişi başına ihracatı 92 $ olarak gerçekleşirken, TR21 Bölgesi‟nde bu rakam 813, Türkiye‟de ise 1827 olarak gerçekleşmiştir. Edirne ili için 2015 yılı kişi başına ithalat 189 $ olarak kayıtlara geçmiştir.
  Yükleniyor...