Nükleer Santrallere Tedarikçi Olmak İsteyen Sanayiciler İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecektir

Nükleer Santrallere Tedarikçi Olmak İsteyen Sanayiciler İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenlenecektir
Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 2286
Bilindiği üzere, 12.05.2010 tarihinde Ankara´da imzalanan, 15.07.2010 tarihli ve 6007 sayılı Kanunla onaylanması uygun bulunan, 27.08.2010 tarihli ve 2010/918 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti´nde Akkuyu Sahası´nda Bir Nükleer Güç Santralinin (NGS) Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine İlişkin Anlaşma"ya istinaden Mersin ili Akkuyu Sahası´nda NGS kurulması çalışmaları başlamıştır. Ayrıca, Sinop ilinde ikinci bir NGS´nin kurulumu için 3 Mayıs 2013 tarihinde Japonya ile Hükümetlerarası anlaşma imzalanmıştır. Cumhuriyetimizin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2023 yılına kadar Mersin ve Sinop NGS´lerinin işletmeye alınması, üçüncü NGS´nin ise inşaatına başlanması planlanmaktadır. Her bir NGS yatırımının yaklaşık 22 Milyar $ olacağı öngörülmektedir.

Yukarıda zikredilen projeler çerçevesinde Enerji Bakanlığımız, ülkemizde kurulacak NGS'lerde yerli katkıyı mümkün olduğunca artırabilmek maksadıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar kapsamında firmalarımızın kapasite ve ihtiyaçlarının gerçekçi biçimde tespiti amacıyla firmalarımız ile bire bir görüşmeler yapılacaktır. Söz konusu görüşmeler sayesinde; firmalarımızın mevcut yeteneklerini kullanarak nükleer santrallerle ilgili ne tür ekipmanları üretebileceği, hangi alanlarda teknik olarak desteklenebilecekleri ve nükleer santral ekipmanı üretmek için gereken ARGE gereksinimlerine ilişkin ön değerlendirmeler yapılacaktır.

 

Bu çalışmalar kapsamında Tekirdağ'da faaliyet gösteren Sanayicilerimizin bilgilendirilmesi ve Nükleer Santrallere yönelik iş yapabilecek firmalarımızın tespit edilerek yönlendirilmesi amacıyla TEKSANDER, Tekirdağ Bilim Teknoloji ve Sanayi İl Müdürlüğü, NKU Teknopark A.Ş., Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile birlikte18 Eylül 2014 Perşembe Günü saat 14:00 de Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

 

Toplantıya konuşmacı olarak Enerji Bakanlığı Nükleer Projeler Daire Başkanı Sn. Necati YAMAÇ ve Mersindeki Nükleer Santralin yüklenicisi Akkuyu NGS A.Ş.'nin Teknik ve Satın Alma departmanlarından yetkililer katılacaktır.

 

Toplantıya katılmak isteyenlerin; Firma Ünvanı, telefon ve mail adresi ile Toplantıya katılacak kişi ya da kişilerin isim bilgilerini esra@teksander.org.tr adresine mail yoluyla göndermeleri rica olunur.

 

 

Toplantı Tarihi: 18 Eylül 2014 Perşembe Günü

Toplantı Saati: 14:00

Toplantının Yapılacağı Adres:  Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu

ÇOSB İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No.6 Kapaklı-ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ

Toplantıya katılım için: Firma Ünvanı, telefon ve mail adresi ile Toplantıya katılacak kişi ya da kişilerin isim bilgileriniesra@teksander.org.tr adresine mail yoluyla göndermeniz yeterlidir.

Not: Rus yetkililere fabrikasını gezdirmek ve de tanıtmak isteyen sanayicilerimizin derneğimize bilgi vermesi durumunda gerekli organizasyon yapılmaya çalışılacaktır.

DİĞER DUYURULAR

T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI19 Nisan 2018T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) adet iç denetçi, 9 adet uzman ve 1 (bir) adet destek personel” istihdam edilecektir. Balıkesir Yatırım Günleri 9-10 Mayıs 201819 Nisan 2018Balıkesir’in yatırım ortamının ve yatırımcıya sunduğu fırsatların tanıtılacağı “Balıkesir Yatırım Günleri 2018” etkinliğine hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Şehirlerin Beklediği Ödüllendirme Başlıyor, Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Aday Çağrısı Yapıldı!13 Nisan 2018Şehir Ödülleri Türkiye ile ülkemizde yerel kalkınmaya güç vermeye devam eden Yaşayan Şehirler Platformu, Şehirlerin ilgiyle beklediği Şehir Ödülleri Türkiye 2018 adaylık başvurularını Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte başlattı. 11 Mayıs 2018’e kadar başvurular sürecek. Trakya Kalkınma Ajansı Personel Alım Sınavı Sonuçları9 Nisan 20182-31 Ocak 2018 tarihlerinde başvuruları alınan personel alım sınavına istinaden Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği gereği oluşturulan sınav komisyonunca 19 Şubat 2018 tarihinde Ajansımız personel alımı sözlü yarışma sınavı gerçekleştirilmiş olup, ilgili yönetmeliğin 14. maddesi hükümleri çerçevesinde sınav komisyonunca yapılan değerlendirme sonucunda başarılı bulunan uzman personel adaylarının isimleri aşağıdaki gibidir: Sürekli İşçi Kadrosuna Geçiş İçin Yapılan Sınav Sonuçları 27 Mart 2018696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 ve geçici 24. maddeleri gereği Kurumumuzda sürekli işçi kadrosuna geçmek için başvuru yapan çalışanlar tespit komisyonunun çalışmasının ardından 26 Mart 2018 Pazartesi günü sınava tabi tutulmuş olup, sınav sonuçlarına ilişkin liste aşağıda bulunmaktadır.
  Yükleniyor...