2014 Yılı Teknik Destek Programının İlk Proje Uygulama İmzası atıldı

2014 Yılı Teknik Destek Programının İlk Proje Uygulama İmzası atıldı
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 2078
2014 Yılı Teknik Destek Programı 1.Dönemi kapsamında Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Zeka Oyunları için Uzman Öğretmenler” adlı projenin uygulaması için imzalar atıldı.

2014 yılı Teknik Destek Programının ilk imzasını Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü adına Hüseyin Erdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Mahmut Şahin attı. Dört gün sürecek eğitim projesinin amaçları arasında teknik destek talebi kapsamında ise geçen sene itibariyle seçmeli ders olarak eğitim programında yer alan zeka oyunları dersine yönelik öğretmenlerin uzmanlaşması yer alıyor. Ayrıca projede derslerde daha etkili ve verimli öğretimin yapılmasını, kaynak ve müfredat sıkıntısının ortadan kalkmasını ve adil değerlendirme ölçütlerinin kullanılması ile öğrencilere not verilmesi hedefleniyor. Eğitimlere Çerkezköy ilçesine bağlı 9 ortaokulda “Zeka Oyunları” dersine giren 50 öğretmenin katılması bekleniyor.      

2014 Yılı Teknik Destek Programlarının Eylül-Ekim dönemi başvuruları 31 Ekim 2014’te, Kasım-Aralık ayı başvuruları ise 31 Aralık 2014 günü saat 18.00’de sona erecek. Program kapsamında yararlanıcılara 450.000 TL’lik bir bütçe kullandırılacak. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...