Papazın Evi Turizme Açıldı

Papazın Evi Turizme Açıldı
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 4973
Bölgenin ekonomik kalkınmasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerine de büyük önem veren Trakya Kalkınma Ajansı, Yayla Mahallesi’nin tarihi ve özgün mimarisinin korunmasına destek veriyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek verdiği ‘Tarihi Papazın Evi Binasının Turizm Faaliyetlerinde Etkinliğinin Artırılması’ projesi tamamlandı. Bölgedeki kamu kurum kuruluş, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışta Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, İstanbul Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Özdoğan, proje sahibi Ergin Kalınoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, Uzman Necmi Gündüz ve Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mustafa Melih Emre Beji hazır bulundu. 

Kırklareli'nin eski kent merkezi olarak bilinen, tarihi ve özgün bir mimariye sahip, sınırları içerisinde 18 adet tescilli kültür varlığı barındıran Yayla Mahallesi’nde bulunan Papazın Evi, ilin ve bölgenin tanıtımına ve turizm faaliyetlerinin hızlanmasına katkı sağlamış oldu. Bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına büyük katkı sunacak projeye Trakya Kalkınma Ajansı %50 oranında bir destek sağlamış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Papazın Evi Turizme AçıldıPapazın Evi Turizme AçıldıPapazın Evi Turizme Açıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...