Papazın Evi Turizme Açıldı

Papazın Evi Turizme Açıldı
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 4703
Bölgenin ekonomik kalkınmasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerine de büyük önem veren Trakya Kalkınma Ajansı, Yayla Mahallesi’nin tarihi ve özgün mimarisinin korunmasına destek veriyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek verdiği ‘Tarihi Papazın Evi Binasının Turizm Faaliyetlerinde Etkinliğinin Artırılması’ projesi tamamlandı. Bölgedeki kamu kurum kuruluş, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışta Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, İstanbul Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Özdoğan, proje sahibi Ergin Kalınoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, Uzman Necmi Gündüz ve Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mustafa Melih Emre Beji hazır bulundu. 

Kırklareli'nin eski kent merkezi olarak bilinen, tarihi ve özgün bir mimariye sahip, sınırları içerisinde 18 adet tescilli kültür varlığı barındıran Yayla Mahallesi’nde bulunan Papazın Evi, ilin ve bölgenin tanıtımına ve turizm faaliyetlerinin hızlanmasına katkı sağlamış oldu. Bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına büyük katkı sunacak projeye Trakya Kalkınma Ajansı %50 oranında bir destek sağlamış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Papazın Evi Turizme AçıldıPapazın Evi Turizme AçıldıPapazın Evi Turizme Açıldı
  Yükleniyor...