Papazın Evi Turizme Açıldı

Papazın Evi Turizme Açıldı
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 4487
Bölgenin ekonomik kalkınmasının yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerine de büyük önem veren Trakya Kalkınma Ajansı, Yayla Mahallesi’nin tarihi ve özgün mimarisinin korunmasına destek veriyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek verdiği ‘Tarihi Papazın Evi Binasının Turizm Faaliyetlerinde Etkinliğinin Artırılması’ projesi tamamlandı. Bölgedeki kamu kurum kuruluş, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışta Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, İstanbul Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Özdoğan, proje sahibi Ergin Kalınoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, Uzman Necmi Gündüz ve Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mustafa Melih Emre Beji hazır bulundu. 

Kırklareli'nin eski kent merkezi olarak bilinen, tarihi ve özgün bir mimariye sahip, sınırları içerisinde 18 adet tescilli kültür varlığı barındıran Yayla Mahallesi’nde bulunan Papazın Evi, ilin ve bölgenin tanıtımına ve turizm faaliyetlerinin hızlanmasına katkı sağlamış oldu. Bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına büyük katkı sunacak projeye Trakya Kalkınma Ajansı %50 oranında bir destek sağlamış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Papazın Evi Turizme AçıldıPapazın Evi Turizme AçıldıPapazın Evi Turizme Açıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...