Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatılacak

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatılacak
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 1989
Trakya Eurodesk Temas Noktaları tarafından organize edilen Avrupa Gençlik Fırsatları Bilgilendirme Toplantıları 14-16 Ekim 2014 tarihleri arasında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da yapılacak.

Gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Aktarım Ağı Erasmus’un bilgilendirme toplantılarına bu yıl da devam ediliyor. Trakya Bölgesi’ndeki gençlerin ve gençlik çalışanlarının Erasmus+ programından daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla yapılan tanıtım toplantılarının ilki 14 Ekim 2014 saat 12.00’de Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek.  İkinci toplantı 15.10.2014 Çarşamba günü Kırklareli’nde, son toplantı ise 16 Ekim 2014’te Edirne’de yapılacak.  Kırklareli ve Edirne’de düzenlenecek olan toplantıların yer ve saati önümüzdeki günlerde belli olacak. Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde gerçekleşecek organizasyonlarda Erasmus+ Gençlik programlarının gençlere sunduğu Gençlik Değişimleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği programlarının içeriği, başvurma koşulları gibi konularda detaylı bilgi verilecek. 

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi ve toplantılara katılmak için başvuru formu http://eurodesk.trakyaka.org.tr adresinde yer alıyor.

 

DİĞER AB İşleri Temas Noktası Haberleri

Avrupa Gençlik Fırsatları Tanıtıldı18 Ekim 2017 Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Mali Destek Programı – COSME Programı Eğitimi10 Ekim 2017 Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” için yararlanıcı başvurularına dair duyurular yayınlanmıştır.18 Ağustos 2017Toplam bütçesi 2.500.000 Avro olan hibe programının amacı sivil toplum kuruluşlarını ve aktivistleri destekleyecek yasal ve finansal ortamı iyileştirmek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmektir. Erasmus+ Gençlik Programlarına Başvurular Devam Ediyor!15 Ağustos 20172014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan Erasmus+ programı altında bulunan Erasmus+ Gençlik programlarına başvuruların üçüncü dönemi 04 Ekim 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Erasmus+ Gençlik programları, gençler, gençlik alanında çalışanlar ve gençler için yapılacak projelere dahil olmak isteyenlere fırsatlar sunmaktadır. Sürdürülebilir Turizm Destek Programları Başvuruları Başlamıştır. 10 Temmuz 2017Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes Grubu işbirliği ile Gelecek Turizmde adıyla yürütülen Sürdürülebilir Turizm Destek Programları başvuruları başlamıştır.
  Yükleniyor...