TRAKYAKA ve TÜRKONFED Tekirdağ’ın Yerel Dinamiklerini Masaya Yatırdı

TRAKYAKA ve TÜRKONFED Tekirdağ’ın Yerel Dinamiklerini Masaya Yatırdı
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 1813
Trakya Kalkınma Ajansı ve TÜRKONFED tarafından yürütülen proje kapsamında ilk çalıştay Tekirdağ’da düzenlendi.

Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde düzenlenen ilk çalıştaya kamu kurum kuruluşları, girişimciler, Namık Kemal Üniversitesi temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, TÜRKONFED ekibi ve Ajans uzmanları katıldı. Çalıştayda Tekirdağ ilinin mevcut sosyo-ekonomik durumu masaya yatırılarak İlin geleceği hakkında vizyon ortaya konuldu. Çalıştay sonrası Tekirdağ’ın yatırım ortamı ve 2023 vizyonunun belirlenmesi ve bu vizyona yönelik neler yapılması gerektiği konularında Özcanlar Köfte sahibi Mestan Özcan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sami Kayın ve Müteahhit Ahmet Gül ile görüşmeler yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı ve TÜRKONFED tarafından yürütülen “Bölgesel Kalkınmada Yerel Dinamikler ve Yatırım Ortamı İl Raporları” konulu proje kapsamında Trakya Bölgesinin kalkınmasına yönelik yerel dinamikler analiz edilerek Bölgenin yatırım ortamının etkin değerlendirilmesine yönelik öneriler hazırlanacak.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA ve TÜRKONFED Tekirdağ’ın Yerel Dinamiklerini Masaya Yatırdı

DİĞER HABERLER

Trakya, On Birinci Kalkınma Planı Hazırlık Toplantılarını Tamamladı15 Şubat 2018Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı önderliğinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplantılar yapıldı. Turizm Profesyonelleri EMITT’te Bir Araya Geldi29 Ocak 2018Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Edirne’de Toplandı18 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı.
  Yükleniyor...