TRAKYAKA ve TÜRKONFED Tekirdağ’ın Yerel Dinamiklerini Masaya Yatırdı

TRAKYAKA ve TÜRKONFED Tekirdağ’ın Yerel Dinamiklerini Masaya Yatırdı
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2014 | Toplam Okunma: 1739
Trakya Kalkınma Ajansı ve TÜRKONFED tarafından yürütülen proje kapsamında ilk çalıştay Tekirdağ’da düzenlendi.

Trakya Kalkınma Ajansı merkezinde düzenlenen ilk çalıştaya kamu kurum kuruluşları, girişimciler, Namık Kemal Üniversitesi temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, TÜRKONFED ekibi ve Ajans uzmanları katıldı. Çalıştayda Tekirdağ ilinin mevcut sosyo-ekonomik durumu masaya yatırılarak İlin geleceği hakkında vizyon ortaya konuldu. Çalıştay sonrası Tekirdağ’ın yatırım ortamı ve 2023 vizyonunun belirlenmesi ve bu vizyona yönelik neler yapılması gerektiği konularında Özcanlar Köfte sahibi Mestan Özcan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sami Kayın ve Müteahhit Ahmet Gül ile görüşmeler yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı ve TÜRKONFED tarafından yürütülen “Bölgesel Kalkınmada Yerel Dinamikler ve Yatırım Ortamı İl Raporları” konulu proje kapsamında Trakya Bölgesinin kalkınmasına yönelik yerel dinamikler analiz edilerek Bölgenin yatırım ortamının etkin değerlendirilmesine yönelik öneriler hazırlanacak.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA ve TÜRKONFED Tekirdağ’ın Yerel Dinamiklerini Masaya Yatırdı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...