Meriç Köyleri Daha Temiz Olacak

Meriç Köyleri Daha Temiz Olacak
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2014 | Toplam Okunma: 2060
Meriç İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Daha Temiz Yarınlar Daha Temiz Yaşamlar” projesinin açılış toplantısı Meriç’te yapıldı.

Meriç Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan etkinliğe Meriç Kaymakamı Mehmet Nurullah Karaman, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, Küplü Belediye Başkanı Salih Derin, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram ve Meriçliler katıldı. 2013-2014 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan projenin amaçları arasında Edirne Meriç İlçesine bağlı 9 köyde katı atık yönetiminin oluşturulması için katı atıkların kontrol altına alınmasını sağlamak, proje kapsamına giren 9 köyde yaşayan insanların çevre sorunu ve katı atık yönetimi konusunda bilinç düzeyinin oluşmasını sağlamak yer alıyor. Proje ile bir adet sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 50 adet çöp konteynırı alınması planlanıyor. Projeden 9 köyde yaşayan 4031 kişi yararlanacak ve 3 kişi istihdam edilecek.

Toplam bütçesi 166.190 TL olan projenin 124.642 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek. 

FOTOĞRAFLAR

Meriç Köyleri Daha Temiz OlacakMeriç Köyleri Daha Temiz Olacak

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...