Meriç Köyleri Daha Temiz Olacak

Meriç Köyleri Daha Temiz Olacak
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2014 | Toplam Okunma: 2202
Meriç İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Daha Temiz Yarınlar Daha Temiz Yaşamlar” projesinin açılış toplantısı Meriç’te yapıldı.

Meriç Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan etkinliğe Meriç Kaymakamı Mehmet Nurullah Karaman, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, Küplü Belediye Başkanı Salih Derin, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram ve Meriçliler katıldı. 2013-2014 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan projenin amaçları arasında Edirne Meriç İlçesine bağlı 9 köyde katı atık yönetiminin oluşturulması için katı atıkların kontrol altına alınmasını sağlamak, proje kapsamına giren 9 köyde yaşayan insanların çevre sorunu ve katı atık yönetimi konusunda bilinç düzeyinin oluşmasını sağlamak yer alıyor. Proje ile bir adet sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 50 adet çöp konteynırı alınması planlanıyor. Projeden 9 köyde yaşayan 4031 kişi yararlanacak ve 3 kişi istihdam edilecek.

Toplam bütçesi 166.190 TL olan projenin 124.642 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek. 

FOTOĞRAFLAR

Meriç Köyleri Daha Temiz OlacakMeriç Köyleri Daha Temiz Olacak

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...