5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014 Tekirdağ´da Düzenlenecek

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014 Tekirdağ´da Düzenlenecek
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2014 | Toplam Okunma: 3927
Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenecek 5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014’e 16 farklı ülkeden 300’e yakın kişi katılıyor. TRAKYAKA ve Sırbistan Kümelenme Birliği tarafından organize edilen konferans 30-31 Ekim 2014 tarihlerinde Tekirdağ Ramada Otel’de yapılacak.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin yaptığı açıklamada konferansa Türkiye, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Karadağ, Almanya, İspanya, Makedonya, Slovenya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya’dan kalkınma ajansları, bölgesel kalkınma üzerinde çalışan akademiysen,  uzmanlar ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren küme temsilcilerinin konferansa katılacağını belirtti. Şahin ayrıca Balkan ve Karadeniz Ülkeleri arasında işbirliğini geliştirip artırması hedeflenen konferansta farklı ülkelerden temsilcilerin kümelenme deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra ülkelerin kümelenme çalışmalarını ve başarı hikâyelerini paylaşma fırsatı bulacağını sözlerine ekledi.

30 Ekim 2014 Perşembe günü resmi açılışla başlayacak konferansa ilişkin detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi www.trakyaka.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...