5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014 Tekirdağ´da Düzenlenecek

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014 Tekirdağ´da Düzenlenecek
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2014 | Toplam Okunma: 4356
Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenecek 5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014’e 16 farklı ülkeden 300’e yakın kişi katılıyor. TRAKYAKA ve Sırbistan Kümelenme Birliği tarafından organize edilen konferans 30-31 Ekim 2014 tarihlerinde Tekirdağ Ramada Otel’de yapılacak.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin yaptığı açıklamada konferansa Türkiye, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Karadağ, Almanya, İspanya, Makedonya, Slovenya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya’dan kalkınma ajansları, bölgesel kalkınma üzerinde çalışan akademiysen,  uzmanlar ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren küme temsilcilerinin konferansa katılacağını belirtti. Şahin ayrıca Balkan ve Karadeniz Ülkeleri arasında işbirliğini geliştirip artırması hedeflenen konferansta farklı ülkelerden temsilcilerin kümelenme deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra ülkelerin kümelenme çalışmalarını ve başarı hikâyelerini paylaşma fırsatı bulacağını sözlerine ekledi.

30 Ekim 2014 Perşembe günü resmi açılışla başlayacak konferansa ilişkin detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi www.trakyaka.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...