5.Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) Sona Erdi

5.Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2014 | Toplam Okunma: 2225
Antalya’da yapılan 5.Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX sona erdi. Yaklaşık 100.000 kişinin gezdiği fuara 62 il ve KKTC’den 325 firma ve kuruluş toplam 325 stantta katıldı.

Fuara Trakya’yı temsilen katılan firmalar Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’a özgü tatları ve değerleri sergileme fırsatı buldular. Beş gün süren fuar boyunca Trakya standı yoğun ziyaretçi trafiğine sahne oldu. İlk günün misafirleri YÖREX’in açılışını yapan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu oldu. Tekirdağ köftesi ve Kırklareli hardaliyesinin tadına bakan Yılmaz ve beraberindekiler Trakya standına büyük ilgi gösterdiler.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Trakya Standına Konuk Oldu

Trakya standının diğer bir önemli konuğu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu. Fuarın son günü YÖREX’e gelen Çavuşoğlu ve beraberindekiler Trakya standını ziyaret ettiler. Stantta bir süre kalan Bakan Çavuşoğlu, kendine has tatları ile Trakya’nın fuara renk kattığını vurguladı. Kendisine ikram edilen badem ezmesi ve peynir helvasının tadını beğenen Çavuşoğlu daha sonra stanttan ayrıldı.

Son gün Trakya standını ziyaret eden diğer isim Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Antalya Ticaret Odası Başkanı Ali Çandır’dı. Bu yıl yapılan fuara kalkınma ajanslarının önemli bir katkısı olduğunu vurgulayan Çandır, önümüzdeki yıl için ajansların daha fazla katılımı için çaba göstereceklerini söyledi. Bu fuarla Antalya’nın ticari potansiyelinin de daha da belirginleştiğini söyleyen Çandır, Trakya’nın YÖREX’in en iyi organize olmuş standı olduğunu sözlerine ekledi.

Trakya standını ayrıca eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Lütfullah Kayalar ve şarkıcı Fulden Uras da gezme fırsatı buldular.

Trakya Firmaları Yeni İş Bağlantıları Kurdular

16-22 Ekim 2014 tarihleri arasında açık kalan YÖREX Fuarı’na Trakya’dan katılan firmalar reçel, makarna, badem ezmesi, hardaliye, Tekirdağ Köftesi, Hayrabolu Tatlısı, tahin, kahve, peynir çeşitleri, zeytinyağı, aynalı süpürge, meyveli mis sabunu gibi ürünlerin sergileme ve tattırma fırsatı buldu. Fuarın beklentilerinin üzerinde bir hareketlilik yarattığını belirten Trakya firmaları, ileriye dönük bazı bağlantılar gerçekleştirdiklerini belirttiler. Özellikle gıda piyasasının büyük oyuncuları ile yeni iş bağlantıları kuran Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli firmaları fuardan en iyi şekilde yararlandı. Firmalar kendilerine bu fırsatı sağlayan Trakya Kalkınma Ajansı’na organizasyon ve koordinasyon konusunda verdikleri destek için teşekkür ettiler.       

 

FOTOĞRAFLAR

5.Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) Sona Erdi 5.Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) Sona Erdi 5.Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) Sona Erdi 5.Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...