5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 2272
16 farklı ülkeden 200 üzerinde katılımcının yer aldığı 5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı sona erdi.

Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Tekirdağ’da düzenlenen konferansa Türkiye, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Karadağ, Almanya, İspanya, Makedonya, Slovenya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya’dan kalkınma ajansları, bölgesel kalkınma üzerinde çalışan akademisyen,  uzmanlar ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren küme temsilcileri katıldı.

Konferansın ilk günü açılış konuşmalarının ardından Balkan ve Karadeniz Ülkeleri’nde kümelenme gelişimi ve uluslararası iyi kümelenme örnekleri oturumlarıyla devam etti. Farklı ülkelerden katılımcıların kümelenme deneyimlerini paylaşma fırsatı bulduğu konferans Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği Trakya Bağ Rotası projesinde yer alan temsilcilerin de sunum yaptığı şarap kümelenmesi oturumuyla sona erdi.

Konferansın ikinci gününde inovasyonun sürükleyicisi olarak kümeler ve başarılı kümelenme hikâyeleri oturumları katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme, teknopark, kuluçka ve inovasyon merkezlerinin kümelenmedeki rolü başlıklı oturumla devam eden konferans Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Sırbistan Kümelenme Birliği Başkanı Danka Mioljkovic’in kapanış konuşmalarıyla sona erdi. Danka Milojkovic konuşmasında, konferans ev sahibi Trakya Kalkınma Ajansı’na ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Kapanış konuşmasında Genel Sekreter Şahin konferansın yeni işbirliklerinin geliştirilmesi için önemli bir adım olduğunu ve oldukça verimli geçtiğini belirtti. Konferansa katılan tüm katılımcıları yeniden Tekirdağ’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını da sözlerine ekledi.

Organizasyonda emeği geçen kişilere ve konuşmacılara sertifikalarının teslim edilmesiyle iki gün boyunca Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleşen, 16 farklı ülkeden 200 üzerinde katılımcının yer aldığı konferans sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...