5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 2153
16 farklı ülkeden 200 üzerinde katılımcının yer aldığı 5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı sona erdi.

Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Tekirdağ’da düzenlenen konferansa Türkiye, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Karadağ, Almanya, İspanya, Makedonya, Slovenya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya’dan kalkınma ajansları, bölgesel kalkınma üzerinde çalışan akademisyen,  uzmanlar ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren küme temsilcileri katıldı.

Konferansın ilk günü açılış konuşmalarının ardından Balkan ve Karadeniz Ülkeleri’nde kümelenme gelişimi ve uluslararası iyi kümelenme örnekleri oturumlarıyla devam etti. Farklı ülkelerden katılımcıların kümelenme deneyimlerini paylaşma fırsatı bulduğu konferans Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği Trakya Bağ Rotası projesinde yer alan temsilcilerin de sunum yaptığı şarap kümelenmesi oturumuyla sona erdi.

Konferansın ikinci gününde inovasyonun sürükleyicisi olarak kümeler ve başarılı kümelenme hikâyeleri oturumları katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme, teknopark, kuluçka ve inovasyon merkezlerinin kümelenmedeki rolü başlıklı oturumla devam eden konferans Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Sırbistan Kümelenme Birliği Başkanı Danka Mioljkovic’in kapanış konuşmalarıyla sona erdi. Danka Milojkovic konuşmasında, konferans ev sahibi Trakya Kalkınma Ajansı’na ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Kapanış konuşmasında Genel Sekreter Şahin konferansın yeni işbirliklerinin geliştirilmesi için önemli bir adım olduğunu ve oldukça verimli geçtiğini belirtti. Konferansa katılan tüm katılımcıları yeniden Tekirdağ’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını da sözlerine ekledi.

Organizasyonda emeği geçen kişilere ve konuşmacılara sertifikalarının teslim edilmesiyle iki gün boyunca Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleşen, 16 farklı ülkeden 200 üzerinde katılımcının yer aldığı konferans sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi
  Yükleniyor...