5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 2053
16 farklı ülkeden 200 üzerinde katılımcının yer aldığı 5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı sona erdi.

Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Tekirdağ’da düzenlenen konferansa Türkiye, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Karadağ, Almanya, İspanya, Makedonya, Slovenya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya’dan kalkınma ajansları, bölgesel kalkınma üzerinde çalışan akademisyen,  uzmanlar ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren küme temsilcileri katıldı.

Konferansın ilk günü açılış konuşmalarının ardından Balkan ve Karadeniz Ülkeleri’nde kümelenme gelişimi ve uluslararası iyi kümelenme örnekleri oturumlarıyla devam etti. Farklı ülkelerden katılımcıların kümelenme deneyimlerini paylaşma fırsatı bulduğu konferans Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek verdiği Trakya Bağ Rotası projesinde yer alan temsilcilerin de sunum yaptığı şarap kümelenmesi oturumuyla sona erdi.

Konferansın ikinci gününde inovasyonun sürükleyicisi olarak kümeler ve başarılı kümelenme hikâyeleri oturumları katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme, teknopark, kuluçka ve inovasyon merkezlerinin kümelenmedeki rolü başlıklı oturumla devam eden konferans Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Sırbistan Kümelenme Birliği Başkanı Danka Mioljkovic’in kapanış konuşmalarıyla sona erdi. Danka Milojkovic konuşmasında, konferans ev sahibi Trakya Kalkınma Ajansı’na ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Kapanış konuşmasında Genel Sekreter Şahin konferansın yeni işbirliklerinin geliştirilmesi için önemli bir adım olduğunu ve oldukça verimli geçtiğini belirtti. Konferansa katılan tüm katılımcıları yeniden Tekirdağ’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını da sözlerine ekledi.

Organizasyonda emeği geçen kişilere ve konuşmacılara sertifikalarının teslim edilmesiyle iki gün boyunca Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleşen, 16 farklı ülkeden 200 üzerinde katılımcının yer aldığı konferans sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi5.Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Kümelenme Günleri 2014 Konferansı Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...