Tekstilde Dönüşüm Toplantısı Düzenlenecektir

Tekstilde Dönüşüm Toplantısı Düzenlenecektir
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 1454
Tekstil; gerek ihracat gerekse istihdam açısından her zaman ülkemizin lokomotif sektörü olmuştur. Mevcut rekabetçi konumunu muhafaza edebilmesi ve kârlılığını arttırabilmesi için sektörün, basit ürünlerden katma değeri yüksek teknik tekstile dönüşümü; 2023 Vizyonu çerçevesinde belirlenmiş, ulusal stratejik hedeflerimizden biridir.

Ülkemizin en büyük tekstil üretim üslerinden olan Tekirdağ ilimizde bu dönüşümü sağlayacak bir çalışma başlatılmış ve TEKSANDER (Tekirdağ Sanayiciler Derneği), Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İşbirliği ile izlenecek yol haritası hazırlanmıştır.
Söz konusu yol haritası basit, net ve doğrudan hedefe dönük olup, gerekli eylem planı ve finansman mekanizmalarını içermektedir. Hazırlanan çalışma, NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknik Tekstiller uzmanı Prof. Dr. Özer GÖKTEPE tarafından, 18 Kasım 2014 Salı günü, Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, tekstil sektör temsilcileri ile paylaşılacak;  gelecek öneri ve eleştiriler doğrultusunda plana son şekli verilerek uygulamaya geçilecektir. 
 Bu toplantıda Teknik Tekstil ürünlerinin üretimini yapmaya istekli tekstilcilerimiz tespit edilerek, Namık Kemal Ünversitesi Çorlu Mühendislik fakültesince kurulacak özel bir ekip ile firmalar özelinde yapılacak çalışmalarla o firmalarımıza yönelik kapsamlı bir teknik destek çalışmasının yürütülmesi hedeflenmektedir.
 

Mevcut makine parkıyla daha kârlı ürünler üretmek isteyen tüm Tekstilci Sanayicilerimiz toplantıya davetlidir.

 

Toplantı Tarihi: 18 Kasım 2014 Salı

Toplantı Saati: 14:00

Toplantı Yeri: NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi

Adres: NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Silahtarağa Mahallesi Üniversite 1.Sokak  No:13  Çorlu-Çerkezköy yolu üzeri 59860 Çorlu / TEKİRDAĞ

Katılım için:   Esra GÜLTEN AVCI’ ya aşağıdaki iletişim kanallarından biri yoluyla firma ünvanı katılacak yetkilinin Adı-Soyadı, Görevi ve İletişim Bilgisinin verilmesi önemle rica olunur…

Tel: 0 282 260 59 22  
Mail: esra@teksander.org.tr

 

DİĞER DUYURULAR

BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır. Edirne Yatırım Destek Ofisi Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi28 Kasım 2017Dış Ticaret(İthalat/İhracat Yapısı) Edirne ilinin 2015 yılı kişi başına ihracatı 92 $ olarak gerçekleşirken, TR21 Bölgesi‟nde bu rakam 813, Türkiye‟de ise 1827 olarak gerçekleşmiştir. Edirne ili için 2015 yılı kişi başına ithalat 189 $ olarak kayıtlara geçmiştir.
  Yükleniyor...