Tekstilde Dönüşüm Toplantısı Düzenlenecektir

Tekstilde Dönüşüm Toplantısı Düzenlenecektir
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 1548
Tekstil; gerek ihracat gerekse istihdam açısından her zaman ülkemizin lokomotif sektörü olmuştur. Mevcut rekabetçi konumunu muhafaza edebilmesi ve kârlılığını arttırabilmesi için sektörün, basit ürünlerden katma değeri yüksek teknik tekstile dönüşümü; 2023 Vizyonu çerçevesinde belirlenmiş, ulusal stratejik hedeflerimizden biridir.

Ülkemizin en büyük tekstil üretim üslerinden olan Tekirdağ ilimizde bu dönüşümü sağlayacak bir çalışma başlatılmış ve TEKSANDER (Tekirdağ Sanayiciler Derneği), Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İşbirliği ile izlenecek yol haritası hazırlanmıştır.
Söz konusu yol haritası basit, net ve doğrudan hedefe dönük olup, gerekli eylem planı ve finansman mekanizmalarını içermektedir. Hazırlanan çalışma, NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknik Tekstiller uzmanı Prof. Dr. Özer GÖKTEPE tarafından, 18 Kasım 2014 Salı günü, Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, tekstil sektör temsilcileri ile paylaşılacak;  gelecek öneri ve eleştiriler doğrultusunda plana son şekli verilerek uygulamaya geçilecektir. 
 Bu toplantıda Teknik Tekstil ürünlerinin üretimini yapmaya istekli tekstilcilerimiz tespit edilerek, Namık Kemal Ünversitesi Çorlu Mühendislik fakültesince kurulacak özel bir ekip ile firmalar özelinde yapılacak çalışmalarla o firmalarımıza yönelik kapsamlı bir teknik destek çalışmasının yürütülmesi hedeflenmektedir.
 

Mevcut makine parkıyla daha kârlı ürünler üretmek isteyen tüm Tekstilci Sanayicilerimiz toplantıya davetlidir.

 

Toplantı Tarihi: 18 Kasım 2014 Salı

Toplantı Saati: 14:00

Toplantı Yeri: NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi

Adres: NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Silahtarağa Mahallesi Üniversite 1.Sokak  No:13  Çorlu-Çerkezköy yolu üzeri 59860 Çorlu / TEKİRDAĞ

Katılım için:   Esra GÜLTEN AVCI’ ya aşağıdaki iletişim kanallarından biri yoluyla firma ünvanı katılacak yetkilinin Adı-Soyadı, Görevi ve İletişim Bilgisinin verilmesi önemle rica olunur…

Tel: 0 282 260 59 22  
Mail: esra@teksander.org.tr

 

DİĞER DUYURULAR

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI8 Mart 2018Serhat Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, TRA2 Bölgesinin; Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinç ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmayan 5 Uzman alımı gerçekleştirecektir. T.C. ZAFER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI 8 Mart 2018T.C. Zafer Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 4 (dört) Uzman Personel ve 1 (bir) İç Denetçi alımı yapacaktır. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SÖZLÜ YARIŞMA SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR VE SINAV TARİHLERİ14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 6 uzman personel ve 1 iç denetçi istihdam edilmek üzere yapılacak olan sözlü yarışma sınavına katılmaya hak kazananlar ilanda belirtilen başvuru şartları olan KPSS puanı, YDS/E-YDS/KPDS/ÜDS veya eşdeğer dil puanı, tecrübe yılı ve alanı gibi temel kriterler değerlendirilerek belirlenmiş bulunmaktadır. 2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir.
  Yükleniyor...