Tekstilde Dönüşüm Toplantısı Düzenlenecektir

Tekstilde Dönüşüm Toplantısı Düzenlenecektir
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 1394
Tekstil; gerek ihracat gerekse istihdam açısından her zaman ülkemizin lokomotif sektörü olmuştur. Mevcut rekabetçi konumunu muhafaza edebilmesi ve kârlılığını arttırabilmesi için sektörün, basit ürünlerden katma değeri yüksek teknik tekstile dönüşümü; 2023 Vizyonu çerçevesinde belirlenmiş, ulusal stratejik hedeflerimizden biridir.

Ülkemizin en büyük tekstil üretim üslerinden olan Tekirdağ ilimizde bu dönüşümü sağlayacak bir çalışma başlatılmış ve TEKSANDER (Tekirdağ Sanayiciler Derneği), Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İşbirliği ile izlenecek yol haritası hazırlanmıştır.
Söz konusu yol haritası basit, net ve doğrudan hedefe dönük olup, gerekli eylem planı ve finansman mekanizmalarını içermektedir. Hazırlanan çalışma, NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknik Tekstiller uzmanı Prof. Dr. Özer GÖKTEPE tarafından, 18 Kasım 2014 Salı günü, Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, tekstil sektör temsilcileri ile paylaşılacak;  gelecek öneri ve eleştiriler doğrultusunda plana son şekli verilerek uygulamaya geçilecektir. 
 Bu toplantıda Teknik Tekstil ürünlerinin üretimini yapmaya istekli tekstilcilerimiz tespit edilerek, Namık Kemal Ünversitesi Çorlu Mühendislik fakültesince kurulacak özel bir ekip ile firmalar özelinde yapılacak çalışmalarla o firmalarımıza yönelik kapsamlı bir teknik destek çalışmasının yürütülmesi hedeflenmektedir.
 

Mevcut makine parkıyla daha kârlı ürünler üretmek isteyen tüm Tekstilci Sanayicilerimiz toplantıya davetlidir.

 

Toplantı Tarihi: 18 Kasım 2014 Salı

Toplantı Saati: 14:00

Toplantı Yeri: NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi

Adres: NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Silahtarağa Mahallesi Üniversite 1.Sokak  No:13  Çorlu-Çerkezköy yolu üzeri 59860 Çorlu / TEKİRDAĞ

Katılım için:   Esra GÜLTEN AVCI’ ya aşağıdaki iletişim kanallarından biri yoluyla firma ünvanı katılacak yetkilinin Adı-Soyadı, Görevi ve İletişim Bilgisinin verilmesi önemle rica olunur…

Tel: 0 282 260 59 22  
Mail: esra@teksander.org.tr

 

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...