Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da Yapılacak

Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da Yapılacak
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 3018
Trakya Kalkınma Ajansı ve MÜSİAD ortaklığında gerçekleştirilecek Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da yapılacak. 28 Kasım 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek Forum ile ilgili olarak basını ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan basın toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı(TRAKYAKA)Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Dr. Oktay Dede katıldı. Genel Sekreter Şahin burada yaptığı açıklamada Trakya Kalkınma Ajansı’nın uluslar arası işbirliklerine verdiği önemin üzerinde durdu. Şahin şunları söyledi:” 28 Kasım Cuma günü gerçekleştireceğimiz Tekirdağ Bölgesel İş Forumu’na 40 kişilik Sudan işadamı heyeti katılacak. Çorlu’da yapılacak organizasyonda Trakya iş dünyası, Sudanlı işadamları ile görüşme imkânı bulacak. Bu görüşmelerden yeni işbirlikleri ve yeni yatırım kararları çıkması en büyük kazancımız olacaktır. Kurum olarak daha öncede dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıları bölgemizde ağırladık. Bu konuda girişimlerimiz artarak devam edecektir.”

Tekirdağ Bölgesel İş Forumu’na destek olan MÜSİAD’ın Tekirdağ Şube Başkanı Dr. Oktay Dede’de günümüzde iş dünyasının işbirlikleri üzerinden büyüdüğüne vurgu yaptı. Dede konuşmasında şunları söyledi:”Bölgemizde yapılacak bu forumda Sudan özellikle seçildi. Sudan ekonomisi tarıma ve tarım sanayine dayanmaktadır. Ayrıca gelişen ve yatırım çeken sektörlerden bir diğeri de tekstil sektörüdür. Trakya’da halen Afrika ülkelerine ihracat yapan tarım aletleri üreten firmalar bulunmaktadır. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde önemli katkıları olan Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e teşekkür ediyorum. ”

28 Kasım 2014 Cuma günü Çorlu Silverside Otel’de yapılacak Tekirdağ Bölgesel İş Forumu görüşmeleri saat 14.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Görüşmelere katılan heyet organizasyon öncesinde bölgede bulunan fabrikaları ziyaret edecek. Heyette elektrik malzemeleri, ağır makine, yapı malzemeleri, tarım makineleri, tarımsal ürünler, ambalaj, kimya ürünleri, çimento, tekstil, tıbbi cihaz üreticileri yer alıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da Yapılacak

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...