Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da Yapılacak

Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da Yapılacak
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 3307
Trakya Kalkınma Ajansı ve MÜSİAD ortaklığında gerçekleştirilecek Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da yapılacak. 28 Kasım 2014 Cuma günü gerçekleştirilecek Forum ile ilgili olarak basını ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında yapılan basın toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı(TRAKYAKA)Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Dr. Oktay Dede katıldı. Genel Sekreter Şahin burada yaptığı açıklamada Trakya Kalkınma Ajansı’nın uluslar arası işbirliklerine verdiği önemin üzerinde durdu. Şahin şunları söyledi:” 28 Kasım Cuma günü gerçekleştireceğimiz Tekirdağ Bölgesel İş Forumu’na 40 kişilik Sudan işadamı heyeti katılacak. Çorlu’da yapılacak organizasyonda Trakya iş dünyası, Sudanlı işadamları ile görüşme imkânı bulacak. Bu görüşmelerden yeni işbirlikleri ve yeni yatırım kararları çıkması en büyük kazancımız olacaktır. Kurum olarak daha öncede dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıları bölgemizde ağırladık. Bu konuda girişimlerimiz artarak devam edecektir.”

Tekirdağ Bölgesel İş Forumu’na destek olan MÜSİAD’ın Tekirdağ Şube Başkanı Dr. Oktay Dede’de günümüzde iş dünyasının işbirlikleri üzerinden büyüdüğüne vurgu yaptı. Dede konuşmasında şunları söyledi:”Bölgemizde yapılacak bu forumda Sudan özellikle seçildi. Sudan ekonomisi tarıma ve tarım sanayine dayanmaktadır. Ayrıca gelişen ve yatırım çeken sektörlerden bir diğeri de tekstil sektörüdür. Trakya’da halen Afrika ülkelerine ihracat yapan tarım aletleri üreten firmalar bulunmaktadır. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde önemli katkıları olan Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e teşekkür ediyorum. ”

28 Kasım 2014 Cuma günü Çorlu Silverside Otel’de yapılacak Tekirdağ Bölgesel İş Forumu görüşmeleri saat 14.30-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Görüşmelere katılan heyet organizasyon öncesinde bölgede bulunan fabrikaları ziyaret edecek. Heyette elektrik malzemeleri, ağır makine, yapı malzemeleri, tarım makineleri, tarımsal ürünler, ambalaj, kimya ürünleri, çimento, tekstil, tıbbi cihaz üreticileri yer alıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ Bölgesel İş Forumu Çorlu’da Yapılacak

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...