TRAKYAKA 15.MÜSİAD Fuarına Katıldı

TRAKYAKA 15.MÜSİAD Fuarına Katıldı
Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2014 | Toplam Okunma: 2099
Bu yıl on beşincisi yapılan MÜSİAD Uluslar arası Fuarı’na ilk kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı katılımcılara Trakya’nın yatırım olanaklarını anlattı.

102 ülkeden 7000 işadamının katıldığı fuarın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Ayrıca fuarın açılışına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MÜSİAD Başkanı Nail Opak ve davetliler katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı ve beraberindeki bakanlar stantları ziyaret etti. Trakya Kalkınma Ajansı standına gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Ajans Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından karşılandı. Bir süre sohbet eden Bakan Yılmaz ve Genel Sekreter Şahin daha sonra basın mensuplarına fotoğraf verdi. Trakya Kalkınma Ajansı’na çalışmalarında başarılar dileyen Kalkınma Bakanı Yılmaz daha sonra stanttan ayrıldı.

Bu yıl 200.000 katılımcı tarafından ziyaret edilmesi beklenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı, her iki yılda bir Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile paralel olarak, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul’da düzenleniyor. Etkinlik, fuar katılımcı işadamları ile yatırımcıları bir araya getirerek, ticari işbirliği ve küresel ortaklıklar için yeni fırsatlar sunuyor. Büyük ticaret kapasitesi ve gönül birliği organizasyonuyla, Asya’dan Avrupa’ya, Afrika ülkelerinden Türkî Cumhuriyetlere kadar yabancı işadamları, yerli ve yabancı stant katılımcılarıyla uluslararası düzeyde organize ediliyor. İslam dünyası liderlerinin katılımıyla düzenlenen ve bu yıl "Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler" temasıyla toplanan 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi'yle eş zamanlı düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı, 30 Kasım'a kadar açık olacak.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA 15.MÜSİAD Fuarına Katıldı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...