Trakya Roman Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Trakya Roman Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2014 | Toplam Okunma: 2141
Trakya Roman Platformu’na üye roman dernekleri Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Tekirdağ’da bir araya geldi. Toplantıya Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinden Roman dernekleri temsilcileri katıldı.

Trakya’daki Romanların yaşadıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik neler yapılabileceğine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in açılış konuşmasıyla başladı. Genel Sekreter Şahin konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle sizleri burada ağırlamaktan çok memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizdeki sorunlara sizlerle işbirliği halinde çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Romanların sosyo-ekonomik ve kültürel sorunlarının olduğunun farkındayız. Bugün bir araya gelerek Romanların sorunlarının çözümü için önemli bir başlangıç yapmış bulunuyoruz. İlk aşamada büyük değişimler yapamasak da bir kişiyi bile kazanmış olmak bizler için büyük bir adım olacak. Atılacak adımları sizler sahiplendiğiniz takdirde değişimin önündeki tüm engeller ortadan kalkmış olacak.” Genel Sekreter Şahin’in ardından Trakya Roman Dernekleri adına konuşma yapan Erdinç Çekiç, Trakya Bölgesi’nde yaşayan Romanlara ilişkin herhangi bir mevcut durum analizinin olmadığını, bu verilere sahip olmadan da sorunların çözümüne nereden başlanacağının bilinemediğini belirtti. Trakya Kalkınma Ajansı ve Genel Sekreter Mahmut Şahin’e ev sahipliklerinden dolayı teşekkür eden Çekiç, toplantının roman derneklerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi için önemli bir başlangıç olduğunu söyledi.

Toplantıda, Roman dernek temsilcilerinin kurumsal kapasitelerinin artırılması için neler yapılabileceği ve Romanlara yönelik geliştirilebilecek yerel, ulusal ve uluslar arası projeler hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Toplantı, 2015 yılında yapılması planlanan Trakya Roman Çalıştayı için yapılacak çalışmalar ve görev dağılımının belirlenmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Roman Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı YapıldıTrakya Roman Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı YapıldıTrakya Roman Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...