Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı

 Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2010 | Toplam Okunma:
TR 21 Düzey 2 Bölgesi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun ilk toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kalkınma Kurulu üyelerinin yoklaması yapıldı. Kalkınma Kurulu toplantısının açılışında bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zübeyir KEMELEK yaptığı konuşmada; 25 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan, TR21 Düzey 2 Bölgesi Kalkınma Ajansının ilk Kalkınma Kurulu toplantısında siz değerli kurul üyelerini İlimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hepimizin bildiği üzere, sanayileşme ve küreselleşme süreci; kalkınmanın sağlanması bakımından, farklı toplum kesimlerinin bir araya getirilmesi gerekliliği ve oluşturulan yapının, kalkınmanın çok boyutlu ve dinamik özelliğine uygun olarak, esnek ve değişimlere kolay ayak uydurabilir tarzda, çabuk karar alabilen ve uygulayabilen bir nitelik arz etmesi zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Bu itibarla; 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile ülkemiz, yerelde yeni bir kurumsal yapılanma içerisine girmiştir. Buna göre, merkez tarafından belirlenecek kalkınma politikalarını yerelde uygulayacak, bu çerçevede proje uygulama ve insan kaynakları kapasitesini geliştirecek, kamu kurum ve kuruluşlarına kalkınma alanında destek olacak, teknik özelliği ağır basan bir yapı oluşturulmuştur, dedi.Konuşmanın ardından Kalkınma Kurulunda görev alacak asil ve yedek katip üyelerin seçimine geçildi. Seçim sonucuna göre; asıl katip üyeliklere Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan ALTINTEL ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU, yedek katip üyeliklere ise Tekirdağ ABİGEM Direktörü Serkan ÜNVERDİ ve KOSGEB Tekirdağ İşletme Geliştirme İl Müdürü Ali Vasfi ESKİCİOĞLU seçildiler.Katip üye seçimlerinin ardından Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı başkanlığında 2 asıl Katip üye ile her ilin en yaşlı birer üyesi olan Doğan ÜNAL, Hasan YILMAZ, Naci ÇARIKÇI dan müteşekkil Divan Kurulu Başkanlığı oluşturuldu.

Divan Kurulu Başkanlığının oluşturulduğu toplantı Kalkınma Kurulu Başkan ve Başkan Vekili seçimine geçildi.  Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özlem YEMİŞÇİ, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa AYKAÇ ve Trakya Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin HERSEK in aday olduğu iki turlu seçimlerde Özlem YEMİŞÇİ Kalkınma Kurulu Başkanlığına, Mustafa AYKAÇ Başkan Vekilliğine seçildi. Toplantının ardından Kalkınma Ajansı Yönetim ve Kalkınma Kurulu üyelerine Ticaret ve Sanayi Odasında iftar yemeği verildi.

FOTOĞRAFLAR

 Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...