Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı

 Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2010 | Toplam Okunma:
TR 21 Düzey 2 Bölgesi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun ilk toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kalkınma Kurulu üyelerinin yoklaması yapıldı. Kalkınma Kurulu toplantısının açılışında bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zübeyir KEMELEK yaptığı konuşmada; 25 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan, TR21 Düzey 2 Bölgesi Kalkınma Ajansının ilk Kalkınma Kurulu toplantısında siz değerli kurul üyelerini İlimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hepimizin bildiği üzere, sanayileşme ve küreselleşme süreci; kalkınmanın sağlanması bakımından, farklı toplum kesimlerinin bir araya getirilmesi gerekliliği ve oluşturulan yapının, kalkınmanın çok boyutlu ve dinamik özelliğine uygun olarak, esnek ve değişimlere kolay ayak uydurabilir tarzda, çabuk karar alabilen ve uygulayabilen bir nitelik arz etmesi zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Bu itibarla; 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile ülkemiz, yerelde yeni bir kurumsal yapılanma içerisine girmiştir. Buna göre, merkez tarafından belirlenecek kalkınma politikalarını yerelde uygulayacak, bu çerçevede proje uygulama ve insan kaynakları kapasitesini geliştirecek, kamu kurum ve kuruluşlarına kalkınma alanında destek olacak, teknik özelliği ağır basan bir yapı oluşturulmuştur, dedi.Konuşmanın ardından Kalkınma Kurulunda görev alacak asil ve yedek katip üyelerin seçimine geçildi. Seçim sonucuna göre; asıl katip üyeliklere Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan ALTINTEL ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU, yedek katip üyeliklere ise Tekirdağ ABİGEM Direktörü Serkan ÜNVERDİ ve KOSGEB Tekirdağ İşletme Geliştirme İl Müdürü Ali Vasfi ESKİCİOĞLU seçildiler.Katip üye seçimlerinin ardından Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı başkanlığında 2 asıl Katip üye ile her ilin en yaşlı birer üyesi olan Doğan ÜNAL, Hasan YILMAZ, Naci ÇARIKÇI dan müteşekkil Divan Kurulu Başkanlığı oluşturuldu.

Divan Kurulu Başkanlığının oluşturulduğu toplantı Kalkınma Kurulu Başkan ve Başkan Vekili seçimine geçildi.  Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özlem YEMİŞÇİ, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa AYKAÇ ve Trakya Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin HERSEK in aday olduğu iki turlu seçimlerde Özlem YEMİŞÇİ Kalkınma Kurulu Başkanlığına, Mustafa AYKAÇ Başkan Vekilliğine seçildi. Toplantının ardından Kalkınma Ajansı Yönetim ve Kalkınma Kurulu üyelerine Ticaret ve Sanayi Odasında iftar yemeği verildi.

FOTOĞRAFLAR

 Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulunun İlk Toplantısı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...