2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı

2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 1727
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin 2015 yılı Mali Destek Programlarının tanıtımı amacıyla Tekirdağ basını ardından Edirne ve Kırklareli basınıyla bir araya geldi. Toplantılara Edirne ve Kırklareli’de yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, basın mensuplarına Ajansın mali destek programı hakkında bilgilendirmede bulundu. Edirne ve Kırklareli’de düzenlenen basın toplantılarında iktisadi kalkınma, küçük ölçekli altyapı ve sosyo-ekonomik kalkınma başlıkları altında duyurulan programlar aracılığıyla bölge paydaşlara 10 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanmasının planlandığı belirtildi. TRAKYAKA, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 4 milyon TL, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 4 milyon TL ve Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında ise 2 milyon TL destek sağlayacak. Üç program için gelecek talebin fazla olması halinde Yönetim Kurulunun 3.000.000 TL’lik bir kaynağı daha devreye sokacağını söyleyen Mahmut Şahin, Ajansın ilk aşamada bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğini, daha sonra proje yazma eğitimleri vereceğini ve son olarak da teknik yardım masası kuracağını söyledi. Toplantı soru ve cevap kısmı ile sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...