2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı

2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 1972
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin 2015 yılı Mali Destek Programlarının tanıtımı amacıyla Tekirdağ basını ardından Edirne ve Kırklareli basınıyla bir araya geldi. Toplantılara Edirne ve Kırklareli’de yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, basın mensuplarına Ajansın mali destek programı hakkında bilgilendirmede bulundu. Edirne ve Kırklareli’de düzenlenen basın toplantılarında iktisadi kalkınma, küçük ölçekli altyapı ve sosyo-ekonomik kalkınma başlıkları altında duyurulan programlar aracılığıyla bölge paydaşlara 10 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanmasının planlandığı belirtildi. TRAKYAKA, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 4 milyon TL, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 4 milyon TL ve Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında ise 2 milyon TL destek sağlayacak. Üç program için gelecek talebin fazla olması halinde Yönetim Kurulunun 3.000.000 TL’lik bir kaynağı daha devreye sokacağını söyleyen Mahmut Şahin, Ajansın ilk aşamada bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğini, daha sonra proje yazma eğitimleri vereceğini ve son olarak da teknik yardım masası kuracağını söyledi. Toplantı soru ve cevap kısmı ile sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı2015 Mali Destek Programları Edirne ve Kırklareli Basınına Tanıtıldı
  Yükleniyor...