Genel Sekreter Şahin Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Genel Sekreter Şahin Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 2061
Trakya Roman Dernekleri Federasyonu’na üye dernek temsilcileri Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile bir araya geldi.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Fahrettin Savcı ve üye dernek temsilcileri katıldı. Romanların yaşadığı sorunların görüşüldüğü toplantıda Genel Sekreter Şahin yaptığı konuşmada Trakya Kalkınma Ajansı olarak Romanların yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını ve bu sıkıntıların nasıl çözülebileceği konusunda ilgili kesimlerle görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. Romanlara yönelik proje yazma eğitimi düzenlenebileceğini, bu eğitimin Roman derneklerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlayabileceğini belirten Şahin, Roman vatandaşların yaşadığı sıkıntıların çözümünde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Toplantıda söz alan Savcı da Trakya Roman Dernekleri Federasyonu olarak Romanların yaşadıkları sorunların çözümü için her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını ve derneklerin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi için Trakya Kalkınma Ajansı’ndan eğitim ve teknik destek talebinde bulunduklarını söyledi.

Şubat ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımının beklendiği Trakya Roman Çalıştayı hazırlıklarının nasıl yürütülebileceğinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Genel Sekreter Şahin Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...