Genel Sekreter Şahin Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Genel Sekreter Şahin Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 1858
Trakya Roman Dernekleri Federasyonu’na üye dernek temsilcileri Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile bir araya geldi.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Fahrettin Savcı ve üye dernek temsilcileri katıldı. Romanların yaşadığı sorunların görüşüldüğü toplantıda Genel Sekreter Şahin yaptığı konuşmada Trakya Kalkınma Ajansı olarak Romanların yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını ve bu sıkıntıların nasıl çözülebileceği konusunda ilgili kesimlerle görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. Romanlara yönelik proje yazma eğitimi düzenlenebileceğini, bu eğitimin Roman derneklerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlayabileceğini belirten Şahin, Roman vatandaşların yaşadığı sıkıntıların çözümünde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Toplantıda söz alan Savcı da Trakya Roman Dernekleri Federasyonu olarak Romanların yaşadıkları sorunların çözümü için her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını ve derneklerin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi için Trakya Kalkınma Ajansı’ndan eğitim ve teknik destek talebinde bulunduklarını söyledi.

Şubat ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımının beklendiği Trakya Roman Çalıştayı hazırlıklarının nasıl yürütülebileceğinin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Genel Sekreter Şahin Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...