Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 1970
Erasmus+ Gençlik Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği programı genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunuyor. Gençler bu program ile yurtdışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslar arası projeler yapabiliyorlar.
Çağrı Başlığı  Erasmus+ Gençlik Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Gençlik Değişimleri Programı
Hibe Tutarı   Seyahat desteği
 Kurumsal destek
 Özel ihtiyaç desteği
 İstisnai maliyetler
Son Başvuru Tarihi ve Saati  1.Dönem 04 Şubat 2015
 2.Dönem 30 Nisan 2015
 3.Dönem 01 Ekim 2015
Başvuru Sahipleri · Kamu Kurum ve Kuruluşları
· Yerel/Bölgesel Otoriteler
· Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yapan ve Kar Amacı Güden Kurumlar
· En Az 4 Gencin Biraraya Gelerek Oluşturduğu Informal Gençlik Grupları
Müracaat dili  Türkçe başvuru mümkün
İnternet sitesi http://www.ua.gov.tr/programlar/erasmus-programı/gençlik-programı
Detaylı Bilgi Türkiye Ulusal Ajansı'ndan veya ilinizde bulunan Eurodesk Temas Noktalarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Trakya Kalkınma Ajansı Eurodesk Temas Noktası olarak Tekirdağ ilinde faaliyet göstermektedir. 
Özet Bilgi 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı Avrupa Birliğinin eğitim ve gençlik alanlarında evvelce uygulamakta olduğu uygulamakta olduğu Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik programları olmak üzere pek çok program, fırsat ve ağları birleştiren yeni bir programdır.
Gençlik değişimleri, farklı ülkelerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunar. gençler bu eylem ile yurtdışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslararası projeler yapabiliyorlar. Bir Gençlik değişimine katılmak için yabancı dilinizin çok iyi seviyede olması da gerekmiyor.
  Yükleniyor...