Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 1772
Erasmus+ Gençlik Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği programı genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunuyor. Gençler bu program ile yurtdışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslar arası projeler yapabiliyorlar.
Çağrı Başlığı  Erasmus+ Gençlik Alanında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Gençlik Değişimleri Programı
Hibe Tutarı   Seyahat desteği
 Kurumsal destek
 Özel ihtiyaç desteği
 İstisnai maliyetler
Son Başvuru Tarihi ve Saati  1.Dönem 04 Şubat 2015
 2.Dönem 30 Nisan 2015
 3.Dönem 01 Ekim 2015
Başvuru Sahipleri · Kamu Kurum ve Kuruluşları
· Yerel/Bölgesel Otoriteler
· Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yapan ve Kar Amacı Güden Kurumlar
· En Az 4 Gencin Biraraya Gelerek Oluşturduğu Informal Gençlik Grupları
Müracaat dili  Türkçe başvuru mümkün
İnternet sitesi http://www.ua.gov.tr/programlar/erasmus-programı/gençlik-programı
Detaylı Bilgi Türkiye Ulusal Ajansı'ndan veya ilinizde bulunan Eurodesk Temas Noktalarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Trakya Kalkınma Ajansı Eurodesk Temas Noktası olarak Tekirdağ ilinde faaliyet göstermektedir. 
Özet Bilgi 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı Avrupa Birliğinin eğitim ve gençlik alanlarında evvelce uygulamakta olduğu uygulamakta olduğu Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik programları olmak üzere pek çok program, fırsat ve ağları birleştiren yeni bir programdır.
Gençlik değişimleri, farklı ülkelerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunar. gençler bu eylem ile yurtdışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslararası projeler yapabiliyorlar. Bir Gençlik değişimine katılmak için yabancı dilinizin çok iyi seviyede olması da gerekmiyor.

DİĞER AB İşleri Temas Noktası Haberleri

Avrupa Gençlik Fırsatları Tanıtıldı18 Ekim 2017 Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Mali Destek Programı – COSME Programı Eğitimi10 Ekim 2017 Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan “Yerel STK’lar Hibe Programı” için yararlanıcı başvurularına dair duyurular yayınlanmıştır.18 Ağustos 2017Toplam bütçesi 2.500.000 Avro olan hibe programının amacı sivil toplum kuruluşlarını ve aktivistleri destekleyecek yasal ve finansal ortamı iyileştirmek, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmektir. Erasmus+ Gençlik Programlarına Başvurular Devam Ediyor!15 Ağustos 20172014-2020 yılları arasında uygulamaya konulan Erasmus+ programı altında bulunan Erasmus+ Gençlik programlarına başvuruların üçüncü dönemi 04 Ekim 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Erasmus+ Gençlik programları, gençler, gençlik alanında çalışanlar ve gençler için yapılacak projelere dahil olmak isteyenlere fırsatlar sunmaktadır. Sürdürülebilir Turizm Destek Programları Başvuruları Başlamıştır. 10 Temmuz 2017Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes Grubu işbirliği ile Gelecek Turizmde adıyla yürütülen Sürdürülebilir Turizm Destek Programları başvuruları başlamıştır.
  Yükleniyor...