İtalyan Yatırımcı Tekirdağ’da Kaynak Ucu Donanımları Üretmek İstiyor

İtalyan Yatırımcı Tekirdağ’da Kaynak Ucu Donanımları Üretmek İstiyor
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2015 | Toplam Okunma: 2002
Tekirdağ’da yatırım yapmak isteyen İtalya yatırımcı Franco Perale Trakya Kalkınma Ajansı Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi uzmanlarından ildeki yatırım imkânları konusunda bilgi aldı.

Ajans merkezinde yapılan görüşmeye İtalyan yatırımcı Franco Perale ile birlikte Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi Uzmanları İsmet Zümer Cabbar ve Tuğrul Kaan Asan katıldı. Tekirdağ’da kaynak yapımında kullanılan çeşitli tür ve şekillerde kaynak ucu donanımları üreten bir tesis kurmak isteyen Perale, yatırım teşvikleri, üretim alanları, işgücü, lojistik olanaklar, teknik destek ve hammadde olanakları ve yatırım ile ilgili onay süreçleri konusunda bilgi aldı.

Yaklaşık 1 milyon Euro yatırım yapmayı planlayan İtalyan yatırımcı, yatırımın gerçekleşmesi halinde 15 kişinin istihdam edileceğini ve üretimin hemen tamamının ihraç edileceğini belirtti. İhracatın ağırlıklı olarak AB ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu’ya yapılacağını söyleyen Perale, organize sanayi bölgeleri ve Avrupa Serbest Bölge yatırım olanakları hakkında bilgi aldı. 2015 yılında yatırımı gerçekleştireceklerini sözlerine ekleyen Perale, Trakya Kalkınma Ajansı’na kendisine sağlamış olduğu bilgilendirmeden dolayı teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...