Tarihi Edirne Evleri Geleceğe Taşınacak

Tarihi Edirne Evleri Geleceğe Taşınacak
Eklenme Tarihi: 2 Şubat 2015 | Toplam Okunma: 2280
Trakya Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında destek almaya hak kazanan “Edirne Evlerini Geleceğe Taşıyoruz”, “Yaşayan Osmanlı’nın DER-İ Saadet Konakları” ve “Edirne’nin Sivil Mimari Örneklerini Koruyalım” projelerinin sözleşmeleri imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 240.000 TL’lik destek vereceği üç projeyle sivil mimari örneği 12 konutun rölöveleri hazırlanacak. Edirne'de tarihi ve kültürel yapıların korunması ve gelecek nesillere aktarılmasına büyük katkı sağlayacak projeler sayesinde 12 konutun restorasyonlarının yapılması için de ilk adım atılmış olacak.

Edirne Valiliği, Edirne İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Edirne Belediyesi tarafından hazırlanan projelerin üç ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

FOTOĞRAFLAR

Tarihi Edirne Evleri Geleceğe Taşınacak

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...