Ellerinin Hamuruyla Meslek Sahibi Olacaklar

Ellerinin Hamuruyla Meslek Sahibi Olacaklar
Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2015 | Toplam Okunma: 2047
Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Elimin Hamuru ile Güvenli Geleceğe" isimli proje kapsamında kurulan unlu mamul üretim tesisinin açılışı yapıldı.

Edirne Açık Cezaevi içinde yapılan açılış törenine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Cezaevi Müdürü Ufuk Aslan ve kurumda bulunan hükümlüler katıldı. Açılışta konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran bu tesisin istihdama katkı sağlayacağını  ve hükümlülerin her açıdan olgunlaşmış bir birey olarak topluma kazandırılacağını belirtti. Açılışın ikinci konuşmasını yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, artık cezaevlerinin sadece hükümlülerin bulunduğu yerler olarak akla gelmeyeceğini, aynı zamanda üretime katkı sağlayan kurumlar olacağını söyledi. Açık cezaevlerinin üretim yapmasının yanında hükümlülere yeni bir gelecek sunduğunu ve kalifiye eleman olmasını sağladığını belirten Şahin, Trakya Kalkınma Ajansının aynı hafta içerisinde 3 projesinin faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu söyledi. 

Açılışın ardından Vali Dursun Ali Şahin ve beraberindekiler üretim tesisini gezdi  ve işleyiş hakkında bilgi aldı. Tesiste 60 hükümlü ile 4 personel çalışacak. Günde 15 bin ekmek üretmesi beklenen tesiste, aynı zamanda kuru pasta, ramazan pidesi gibi  ürünlerde üretilecek. Tesiste yapılacak üretimin öncelikli hedefi Edirne ve Kırklareli'nde bulunan Ceza İnfaz Kurumları'nın ekmek ihtiyacını karşılamak olacak. Proje kapsamında verilen uygulamalı meslek eğitim kurslarında başarılı olan 80 hükümlüye de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sertifika verilecek ve sektörde kalifiye eleman olma hakkı tanınacak. 

Toplam bütçesi 268.917 olan projenin amaçları arasında Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan Hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı sağlamak ve Trakya Bölgesinde suç işleme oranının düşmesine katkı sağlamak yer alıyor. Uygulama süresi 9 ay olan projenin 238.000 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edildi.

FOTOĞRAFLAR

Ellerinin Hamuruyla Meslek Sahibi OlacaklarEllerinin Hamuruyla Meslek Sahibi Olacaklar

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...