32 Hükümlü Sertifika Sahibi Oldu

32 Hükümlü Sertifika Sahibi Oldu
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2015 | Toplam Okunma: 2073
Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle Edirne Kapalı Cezaevi’ndeki hükümlülere yönelik olarak düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” tamamlandı.

Edirne Kapalı Cezaevi’ndeki hükümlüler için düzenlenen eğitim sonrası kurumda sertifika töreni düzenlendi. Törene Edirne Vali Yardımcısı Şenol Levent Elmacıoğlu, Edirne Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kısakürek, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne KOSGEB Hizmet Müdür Vekili Cesur Sekmez, Ajans personeli ve hükümlüler katıldı. Tören, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in konuşmasıyla başladı. Şahin konuşmasında şunları söyledi: “Bölgemizde girişimcilik kültürünün gelişmesi bizim için oldukça önemli. Bu kapsamda KOSGEB ile yapmış olduğumuz protokolle Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da belirli dönemlerde girişimcilik eğitimleri düzenliyoruz. Ajans olarak 2010 yılından bu yana KOSGEB işbirliğiyle düzenlediğimiz 76 eğitimle 2017 kişiyi sertifika sahibi yaptık.  Dezavantajlı grupların da bu eğitimlerden faydalanması için özel çaba sarf ediyoruz. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 70 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimleri veren eğiticilerin ücretini karşılayarak sürece destek veriyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Ceza ve infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin hükümlülük süreleri bittikten sonra sosyal hayata uyum sağlamaları, hayatlarını devam ettirmeleri için mesleki eğitimler çok önemlidir. Verdiğimiz bu eğitimler toplum hayatına döndüklerinde insanlarımızın özgüvenlerini arttıracak ve onları bilinçli bir girişimci haline getirecektir.”  Edirne KOSGEB Hizmet Müdürlüğü Müdür Vekili Sekmez’in konuşmasının ardından konuşan Edirne Vali Yardımcısı Elmacıoğlu da ceza ve infaz kurumundaki hükümlü ve tutukluların aldıkları mesleki eğitimlerin önemine değindi. 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak sertifika almaya hak kazanan 32 hükümlüye sertifikaları verildikten sonra tören sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

32 Hükümlü Sertifika Sahibi Oldu32 Hükümlü Sertifika Sahibi Oldu32 Hükümlü Sertifika Sahibi Oldu

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...