AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu-IV Hibe Programı Duyuruldu

Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2015 | Toplam Okunma: 1630
Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplumları arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi amacıyla geliştirilen “AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-IV Projesi” çerçevesinde “Çevre”, “Enerji” ve “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” Hibe Programlarının teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Çevre Hibe Programı kapsamında uygun başvuru sahipleri doğanın korunması ve iklim eylemi konularında; Enerji Hibe Programı kapsamında enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve elektrik ve doğalgaz konularında ve son olarak Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programı kapsamında ise tüketici hakları ve halk sağlığı konularında projeleri hayata geçirebilecektir.

 

Çevre Hibe Programının toplam bütçesi yaklaşık 1,8 milyon Avro; Enerji Hibe Programının toplam bütçesi 1 milyon Avro ve Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programının toplam bütçesi 1 milyon Avro olup, her üç programda da proje başına asgari olarak 50 bin Avro, azami olarak da 150 bin Avro hibe desteği sağlanacaktır.

 

Çevre, Enerji ve Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programları kapsamında hazırlanacak projeler için son başvuru tarihi 25 Mayıs 2015 olup, başvurular Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılacaktır.

 

Bununla birlikte AB ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu-IV kapsamında ayrı 6 programın daha duyurusu yapılması beklenmektedir.

 

Yakın zamanda yayınlanacak olan başlıklar şu şekilde açıklanmıştır;

 

“Adalet, Özgürlük ve Güvenlik”, “İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi”, “Eğitim”, “Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu”, “İşletme ve Sanayi Politikası” ve “Tarım ve Balıkçılık” Hibe Programları.

 

Toplam bütçesi yaklaşık 11 milyon Avro olan 9 hibe programı kapsamında yaklaşık 75 projeye hibe desteği sağlanması öngörülmektedir.

 

Detaylı bilgi için: www.cfcu.gov.tr

  Yükleniyor...