Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı Yapıldı

Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2015 | Toplam Okunma: 1932
E­Ticaret, dijital pazarlama ve internet girişimleri dünyasının önde gelen aktörlerinin konuşmacı olarak katıldığı “Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı” Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Tekirdağ’da yapıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından başlatılan “Yeni İşim Girişim ve KOBİ Dönüşüm Programı kapsamında düzenlenen konferans Çorlu’da bir otelde gerçekleştirildi.  Etkinliğe mevcut işlerini internet ortamına taşımak, pazar paylarını ulusal ölçekte artırmak isteyen KOBİ’ler ve internet tabanlı iş modelleri üzerinde faaliyette olan firmaları temsilen 200’e yakın konuk ve 12 konuşmacı katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin şunları söyledi: ‘Trakya Kalkınma Ajansı olarak Trakya’da ticaret ve sanayinin gelişmesi için neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Bölgemizde faaliyet gösteren KOBİ’lerin yurtiçi ve yurtdışı bağlantılarını artırmak adına farklı çalışmalar planlıyoruz. Bugün burada düzenlemiş olduğumuz Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı da bu alanda yürütmüş olduğumuz çalışmalardan biri. E-ticaret gelişen bir pazar ve gittikçe sektörün pazar payı artıyor. Bu pazardan neden Trakya firmaları pay almasın? Bölgemizde faaliyet gösteren KOBİ’lerimize faydalı olacağına inandığımız bu organizasyonda emeği geçen kuruluş ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.’

Genel Sekreter Şahin’in ardından firma temsilcilerinin sektörün dünyada ve Türkiye’deki büyüklüğü, pazar payı, sektörde yaşanılan sıkıntılar ve çözüm önerileri hakkındaki konuşmaları katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

 Yeni İşim Girişim ve KOBİ Dönüşüm Programı Nedir?

Yeni İşim Girişim Programı, Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaptığı girişimcilik organizasyonlarını tek bir çatı ve slogan altında toplamak amacı ile oluşturulmuş bir programdır. 2015 yılı itibari ile ajansın yaptığı girişimcilik faaliyetlerinin tamamı “Yeni İşim Girişim” konsepti içerisinde gerçekleştirilecek; böylece organizasyonların birbirini tamamlar etkinlikler halinde gerçekleşmesi sağlanacak. Bu program kapsamında TEB ile Ortak Girişim Evi, Let’s up, Start up ve Trakya Melek Yatırımcı Ağı’nın kurulması, E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferanslarının verilmesi, girişimcilik eğitimleri, motivasyon toplantıları, akademik çalışmaların ticarileştirilmesine yönelik konferanslar gerçekleştirilecek.

“Kobi Dönüşüm Programı” ise KOBİ’lere yönelik olarak gerçekleştirilecek faaliyetlerin tümünü kapsayan bir üst program olarak hazırlandı. “KOBİ Dönüşüm Programı” çerçevesinde KOBİ’lerin günceli yakalamaları, ihracat potansiyellerini artırmaları, yeni pazarlar bulmaları, işlerini ve kalitelerini artırmaları için çeşitli eğitim, panel, konferanslar gerçekleştirilecek. Program kapsamında Halkbank ile “Üreten Türkiye Buluşmaları”, Eximbank ile “İhracat günleri” , Kurumsal Sosyal Sorumluluk Seminerleri, Enerji Verimliliği Seminerleri, Sektör Önderleri İle KOBİ Buluşma Günleri, Aile Şirketlerinin Büyümesi, Orta Gelir Tuzağından Çıkış Stratejileri gibi konularda üç ile yayılmış eğitimler, konferanslar ve paneller gerçekleştirilecek.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı YapıldıTrakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...