Trakya KOBİ’leri İhracata Daha Çok Yönelecek

Trakya KOBİ’leri İhracata Daha Çok Yönelecek
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2015 | Toplam Okunma: 1897
Trakya Kalkınma Ajansı KOBİ Dönüşüm Programı Çerçevesinde, Trakya’da ihracat yapan ve ihracat yapma potansiyeline sahip KOBİ’ler için gerçekleştirilecek “İhracat Günleri” Seminerleri için gerekli altyapıyı hazırlamak ve Yatırım Destek Ofisi uzmanlarına ihracat kredilerini anlatmak üzere Eximbank Uzmanı Ahmet KESKİN tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda Eximbank’ın İhracat ve ihracata yönelik üretim yapan KOBİ’lere verdiği kredi ve desteklerden, faiz oranlarından, geri ödeme seçenekleri irdelendi. Toplantı akabinde Yatırım Destek Ofisi Uzmanları, ihracata uygun KOBİ’leri bir çatı altında toplayarak onları Eximbank ile buluşturarak, rekabetçi ihracat finansmanı konusunda bilgilendirilmelerini sağlayacak. Ayrıca Trakya Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilecek dış ticaret eğitimlerinin son gününde Eximbank Uzmanları tarafından eğitime katılan KOBİ’lere de ihracat destekleri eğitimi verilecek.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...