Trakya KOBİ’leri İhracata Daha Çok Yönelecek

Trakya KOBİ’leri İhracata Daha Çok Yönelecek
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2015 | Toplam Okunma: 1644
Trakya Kalkınma Ajansı KOBİ Dönüşüm Programı Çerçevesinde, Trakya’da ihracat yapan ve ihracat yapma potansiyeline sahip KOBİ’ler için gerçekleştirilecek “İhracat Günleri” Seminerleri için gerekli altyapıyı hazırlamak ve Yatırım Destek Ofisi uzmanlarına ihracat kredilerini anlatmak üzere Eximbank Uzmanı Ahmet KESKİN tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda Eximbank’ın İhracat ve ihracata yönelik üretim yapan KOBİ’lere verdiği kredi ve desteklerden, faiz oranlarından, geri ödeme seçenekleri irdelendi. Toplantı akabinde Yatırım Destek Ofisi Uzmanları, ihracata uygun KOBİ’leri bir çatı altında toplayarak onları Eximbank ile buluşturarak, rekabetçi ihracat finansmanı konusunda bilgilendirilmelerini sağlayacak. Ayrıca Trakya Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilecek dış ticaret eğitimlerinin son gününde Eximbank Uzmanları tarafından eğitime katılan KOBİ’lere de ihracat destekleri eğitimi verilecek.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...