İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2015 | Toplam Okunma: 2001
Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen İnovasyon Atölyesi eğitim çalışması Çerkezköy OSB eğitim salonunda başladı.

02-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerin açılış toplantısı Çerkezköy OSB Yönetim Binası’nda yapıldı. Açılışa Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve firma temsilcileri katıldı. Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin inovasyonun geleceği belirleyecek olgu olduğuna vurgu yaptı. Şahin konuşmasında şunları söyledi:” Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yenilikçi ürünlere ve teknolojilere ihtiyacı var. Bunun yolu da inovasyondan geçer. Bu eğitimi Organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren endüstriyel işletmelerde inovasyonun anlaşılması, uygulama metotlarının ortaya konulması ve inovasyon yönetimi kavramının anlatılması amacıyla düzenledik. Sadece teorik olarak kalmaması için de eğitimin içine atölye çalışmalarını kattık. Bu çalışmaya katılacak olan firmaların Ar-Ge çalışanlarının eğitimden en üst düzeyde yararlanmaları dileklerimle teşekkür ederim.”

02-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlere 11 firmadan 26 Ar-Ge çalışanı katılacak. 5 gün sürecek eğitimlerde İnovasyon ve Atölye Uygulamaları, Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi, Tescil- Hukuk İşlemleri, Ar-Ge İnovasyon ve Getirdiği Çözümler başlıklarında eğitimler verilecek.

Eğitimler daha önce Trakya Kalkınma Ajansı ile Çerkezköy OSB, Edirne OSB, Kırklareli OSB Müdürlükleri arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilecek. Aynı eğitimlerin daha sonra Edirne ve Kırklareli’nde de yapılması planlanıyor.       

FOTOĞRAFLAR

İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...