İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2015 | Toplam Okunma: 1957
Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen İnovasyon Atölyesi eğitim çalışması Çerkezköy OSB eğitim salonunda başladı.

02-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerin açılış toplantısı Çerkezköy OSB Yönetim Binası’nda yapıldı. Açılışa Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve firma temsilcileri katıldı. Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin inovasyonun geleceği belirleyecek olgu olduğuna vurgu yaptı. Şahin konuşmasında şunları söyledi:” Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yenilikçi ürünlere ve teknolojilere ihtiyacı var. Bunun yolu da inovasyondan geçer. Bu eğitimi Organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren endüstriyel işletmelerde inovasyonun anlaşılması, uygulama metotlarının ortaya konulması ve inovasyon yönetimi kavramının anlatılması amacıyla düzenledik. Sadece teorik olarak kalmaması için de eğitimin içine atölye çalışmalarını kattık. Bu çalışmaya katılacak olan firmaların Ar-Ge çalışanlarının eğitimden en üst düzeyde yararlanmaları dileklerimle teşekkür ederim.”

02-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlere 11 firmadan 26 Ar-Ge çalışanı katılacak. 5 gün sürecek eğitimlerde İnovasyon ve Atölye Uygulamaları, Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi, Tescil- Hukuk İşlemleri, Ar-Ge İnovasyon ve Getirdiği Çözümler başlıklarında eğitimler verilecek.

Eğitimler daha önce Trakya Kalkınma Ajansı ile Çerkezköy OSB, Edirne OSB, Kırklareli OSB Müdürlükleri arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilecek. Aynı eğitimlerin daha sonra Edirne ve Kırklareli’nde de yapılması planlanıyor.       

FOTOĞRAFLAR

İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...