İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2015 | Toplam Okunma: 2082
Trakya Kalkınma Ajansı ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen İnovasyon Atölyesi eğitim çalışması Çerkezköy OSB eğitim salonunda başladı.

02-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerin açılış toplantısı Çerkezköy OSB Yönetim Binası’nda yapıldı. Açılışa Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ajans Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve firma temsilcileri katıldı. Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin inovasyonun geleceği belirleyecek olgu olduğuna vurgu yaptı. Şahin konuşmasında şunları söyledi:” Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için yenilikçi ürünlere ve teknolojilere ihtiyacı var. Bunun yolu da inovasyondan geçer. Bu eğitimi Organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren endüstriyel işletmelerde inovasyonun anlaşılması, uygulama metotlarının ortaya konulması ve inovasyon yönetimi kavramının anlatılması amacıyla düzenledik. Sadece teorik olarak kalmaması için de eğitimin içine atölye çalışmalarını kattık. Bu çalışmaya katılacak olan firmaların Ar-Ge çalışanlarının eğitimden en üst düzeyde yararlanmaları dileklerimle teşekkür ederim.”

02-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlere 11 firmadan 26 Ar-Ge çalışanı katılacak. 5 gün sürecek eğitimlerde İnovasyon ve Atölye Uygulamaları, Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi, Tescil- Hukuk İşlemleri, Ar-Ge İnovasyon ve Getirdiği Çözümler başlıklarında eğitimler verilecek.

Eğitimler daha önce Trakya Kalkınma Ajansı ile Çerkezköy OSB, Edirne OSB, Kırklareli OSB Müdürlükleri arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilecek. Aynı eğitimlerin daha sonra Edirne ve Kırklareli’nde de yapılması planlanıyor.       

FOTOĞRAFLAR

İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı İnovasyon Atölyesi Eğitimleri Başladı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...